Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

Rozbudowa szkoły na Staromieściu. Podpisano umowę

Dodano: 04.11.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Dziś podpisano umowę dotyczącą rozbudowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Rzeszowie. Wykonawcą będzie rzeszowska firma Bimat. Budynek zyska zupełnie nowe skrzydło z halą sportową oraz zapleczem sanitarnym, siłownią i dodatkowymi salami lekcyjnymi. Inwestycja o wartości 17,6 mln zł ma zakończyć się w czerwcu 2024 roku.

- Bardzo miło jest mi dzisiaj ogłosić, że tak długo oczekiwana i planowana inwestycja wreszcie startuje. Jestem przekonany, że rozbudowana szkoła będzie cieszyć wszystkich mieszkańców Staromieścia, a przede wszystkim młodych ludzi, którzy uczęszczają w tej chwili do przedszkola. Naukę w szkole zaczną już w nowoczesnym budynku z piękną halą sportową i zapleczem. Dodatkowym powodem do zadowolenia jest fakt, że budynek dla rzeszowskiej społeczności wybuduje lokalna firma - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Reklama
Inwestycja będzie składała się z trzech elementów. W ramach pierwszego z nich przebudowany zostanie istniejący budynek szkolny – zmieni się układ wewnętrzny części pomieszczeń zaplecza kuchni na kondygnacji -1, powstanie również dodatkowe wejście techniczne na potrzeby zaplecza gastronomiczno-magazynowego.

Drugi element zakłada budowę nowej, trzykondygnacyjnej części  szkolno-przedszkolnej, która będzie połączona z istniejącym budynkiem. Znajdą się w niej sale lekcyjne, świetlica, stołówka i kuchnia oraz szatnie. Będzie tu także miejsce na przedszkole, w którym znajdzie się 5 oddziałów.

Trzeci element to budowa nowej hali sportowej z widownią, zapleczem sanitarnym i siłownią.

Rozbudowa szkoły będzie kosztować 17,6 mln zł. Prace mają się zakończyć w czerwcu 2024 roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Do Rzeszowa dotarł pierwszy autobus na gaz

RZESZÓW. 60 autobusów gazowych Autosan zasili tabor MPK w Rzeszowie. Pierwszy z nich już został dostarczony.

Rzeszów

W święta zmiany terminu odbioru odpadów

RZESZÓW. MPGK Rzeszów poinformowało o zmianach terminów odbioru odpadów komunalnych w okresie Świąt Wielkanocnych.

Rzeszów

Pędził 208 km/h na rzeszowskim odcinku DK97

RZESZÓW. Rzeszowska grupa SPEED ponownie w akcji.

Rzeszów

W Rzeszowie kolejne przypadki łamania zakazów. 500 zł mandatu za spotkanie przy Lisiej Górze

RZESZÓW. W ciągu dwóch dni bieżącego tygodnia, rzeszowscy policjanci interweniowali 18 razy.

Rzeszów

Koronawirus. Studenci WSIiZ otrzymają wsparcie

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządza w Rzeszowie zaoferowała pomoc socjalną dla studentów. 

Rzeszów

2,5 promila miał kierowca ujęty przez świadka na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 46-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, uniemożliwił kontynowanie jazdy pijanemu kierowcy peugeota. 

Rzeszów

Dostał 500 zł mandatu za bieganie nad Wisłokiem

RZESZÓW. Ponad 30 razy interweniowali rzeszowscy policjanci w miniony weekend w związku ze zgłoszeniem naruszeń obowiązujących ograniczeń.

Rzeszów

Teatr im. Wandy Siemaszkowej szyje maseczki

RZESZÓW. Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie włączył się w akcję "Maseczki dla Łańcuta”. Krawcowe szyją maseczki z materiałów dostarczonych przez wolontariuszy.

Reklama