RZESZÓW. W ciągu najbliższych dni mają zakończyć się prace przy rozbudowie ul. Matysowskiej w Rzeszowie. Inwestycję o wartości prawie 11 mln zł realizuje firma MPDiM Rzeszów. Jej zadaniem było zarówno opracowanie dokumentacji projektowej jak i samo wykonanie drogi.
Rozbudowa ul. Matysowskiej na osiedlu Matysówka nie należała no najłatwiejszych zadań, m.in. ze względu na pagórkowaty teren, na którym była wykonywana. Rozbudową objęty został odcinek ulicy Matysowskiej o długości 2,35 km – od skrzyżowania z ul. Wichrową do ul. Pienińskiej. Drogę poszerzono do sześciu metrów. Wybudowano również chodnik, który w miejscach o dużym nachyleniu jest wyposażony w balustrady. Na długości ponad 280 metrów wykonano konstrukcje oporowe zabezpieczające skarpy.
W ramach inwestycji powstało również energooszczędne oświetlenie - zamontowano 73 słupy oświetleniowe z oprawami typu LED. Wybudowana została także kanalizacja deszczowa, przebudowano gazociągi i wodociągi.
Koszt rozbudowy ul. Matysowskiej to prawie 11 mln zł. Inwestycja zostanie zakończona w ciągu kilku najbliższych dni.
RZESZÓW. Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin zostało nowym najemcą w CH Plaza Rzeszów. PSAR na powierzchni ponad 300 mkw. prowadzi Centrum TUTU.
RZESZÓW. Zakończono trzeci etap rozbudowy lotniczego placu zabaw MTUlandia przy ul. Sondeja. W piątek nastąpiło jego oficjalne przekazanie miastu Rzeszów.
RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli powstanie około 400-metrowy odcinek drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z ulicą Dynowską. Miasto ogłosiło już przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.
RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek oraz Rashed Mustafa Sarwar, przedstawiciel UNICEF podpisali umowę o współpracy dotyczącej wsparcia miasta w pomocy uchodźcom z Ukrainy.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz