Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Rozbudowa ul. Welca na ukończeniu

Dodano: 28.06.2024 r. / Redakcja

fot. MZD w Rzeszowie
fot. MZD w Rzeszowie

RZESZÓW. Dobiegają końca roboty przy budowie ul. Welca na osiedlu Staromieście w Rzeszowie. Inwestycję o wartości ponad 4 mln zł realizuje firma Eurovia. Prace mają zakończyć się pod koniec lipca br.

Prace w ramach zadania pn.: „Budowa drogi 45KZ na osiedlu Staromieście Ogrody od d rogi 44KL (ul. Niecia) do drogi 46 KZ” rozpoczęły się jesienią 2023 roku. Ulica Welca to boczna droga prowadząca z ulicy Krogulskiego do nowych bloków mieszkalnych. Częściowo została wykonana już wcześniej. Obecne prace obejmują 424-metrowy odcinek prowadzący w kierunku północnym. W ramach zadania budowana jest droga o szerokości 7 metrów. Powstają również chodniki oraz obustronne ścieżki rowerowe o szerokości 2,5 m, oddzielone od jezdni pasem zieleni.

Do tej pory wykonawca zrealizował już roboty związane przebudową infrastruktury podziemnej, budową kanału technologicznego, oświetlenia ulicznego oraz konstrukcję warstw dolnych na dwóch zatokach autobusowych oraz ścieżce rowerowej. Zakończono roboty związane z budową chodnika dla pieszych.

- Obecnie trwają roboty związane z układaniem warstwy wiążącej. W najbliższym czasie będzie układana nawierzchnia asfaltowa na ścieżce rowerowej oraz nawierzchnia betonowa na zatokach autobusowych – informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie.

Nowy odcinek ul. Welca ma być gotowy pod koniec lipca 2024 r.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W listopadzie Rzeszów zyskał prawie 800 drzew

RZESZÓW. Zakończyły się jesienne nasadzenia drzew na terenie miasta. W różnych punktach Rzeszowa posadzono blisko 800 roślin, m.in. lip, dębów i brzóz.

Rzeszów

Straż Miejska kontrolowała dym z domowych kominów przy pomocy drona

RZESZÓW. Od osiedli Zalesie i Przybyszówka zaczęły się kontrole dymu wydobywającego się z domowych kominów. Straż Miejska używa do tego drona. W czterech miejscach mogło dojść do nadużyć.

Rzeszów

W niedzielę kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W niedzielę 5 grudnia Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Centrum Medycznym LUX MED, przeprowadzi na terenie urzędu kolejną akcję szczepień ochronnych przeciw COVID-19. 

Rzeszów

Miejskie drzewa będą badane tomografem

RZESZÓW. Prezydent Fijołek zdecydował o zakupie tomografu dźwiękowego do badania drzew z terenu Rzeszowa. Dzięki urządzeniu łatwiej będzie zadbać o stan najcenniejszych z nich.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc honorowym obywatelem miasta

RZESZÓW. Niemal jednogłośnie rzeszowscy radni przyznali Tadeuszowi Ferencowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Przeciwni byli jedynie dwaj radni PiS.

Rzeszów

W czwartek otwarcie nowego mostu na Przyrwie. Będzie mniej utrudnień na os. 1000-lecia

RZESZÓW. Już w ten czwartek otwarty dla ruchu zostanie nowy most na Przyrwie, w ciągu ulicy Siemieńskiego. Nowa przeprawa została poszerzona do trzech pasów ruchu.

Rzeszów

"Rzeszów przeciwko przemocy". Miasto włącza się w ogólnopolską akcję

RZESZÓW. W Rzeszowie ruszyła akcja „Rzeszów przeciwko przemocy”. W jej ramach zaplanowano szereg działań, mających na celu pomoc ofiarom przemocy i wyczulenie mieszkańców na ten problem.

Rzeszów

Duża operacja budowlana na ul. Batorego. "Jest to drugie w historii Rzeszowa tak duże tego typu przedsięwzięcie"

RZESZÓW. 16 betoniarek brało udział w betonowaniu płyty dennej wiaduktu w ciągu ul. Batorego.

Reklama