Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Rozbudowa ul. Welca na ukończeniu

Dodano: 28.06.2024 r. / Redakcja

fot. MZD w Rzeszowie
fot. MZD w Rzeszowie

RZESZÓW. Dobiegają końca roboty przy budowie ul. Welca na osiedlu Staromieście w Rzeszowie. Inwestycję o wartości ponad 4 mln zł realizuje firma Eurovia. Prace mają zakończyć się pod koniec lipca br.

Prace w ramach zadania pn.: „Budowa drogi 45KZ na osiedlu Staromieście Ogrody od d rogi 44KL (ul. Niecia) do drogi 46 KZ” rozpoczęły się jesienią 2023 roku. Ulica Welca to boczna droga prowadząca z ulicy Krogulskiego do nowych bloków mieszkalnych. Częściowo została wykonana już wcześniej. Obecne prace obejmują 424-metrowy odcinek prowadzący w kierunku północnym. W ramach zadania budowana jest droga o szerokości 7 metrów. Powstają również chodniki oraz obustronne ścieżki rowerowe o szerokości 2,5 m, oddzielone od jezdni pasem zieleni.

Do tej pory wykonawca zrealizował już roboty związane przebudową infrastruktury podziemnej, budową kanału technologicznego, oświetlenia ulicznego oraz konstrukcję warstw dolnych na dwóch zatokach autobusowych oraz ścieżce rowerowej. Zakończono roboty związane z budową chodnika dla pieszych.

- Obecnie trwają roboty związane z układaniem warstwy wiążącej. W najbliższym czasie będzie układana nawierzchnia asfaltowa na ścieżce rowerowej oraz nawierzchnia betonowa na zatokach autobusowych – informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie.

Nowy odcinek ul. Welca ma być gotowy pod koniec lipca 2024 r.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uwaga pasażerowie! Ograniczenia w autobusach komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Kierowca może nie wpuścić Cię do autobusu, na drzwiach będą wisiały kartki odnośnie maksymalnej ilości pasażerów w danym autobusie, a w środku będzie można zajmować tylko wyznaczone miejsca - oto kilka...

Rzeszów

Kwarantanna u Dominikanów. 5 zakonników zakażonych koronawirusem. Apel do wiernych

RZESZÓW. Klasztor ojców Dominikanów w Rzeszowie wydał komunikat, w związku z wystąpieniem u pięciu zakonników zakażenia koronawirusem.

Rzeszów

Firma z Rzeszowa przekaże milion złotych na walkę z koronawirusem

RZESZÓW. Podczas konferencji inwestorskiej Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland, mówił o przeznaczeniu 1 mln zł na wsparcie sektora zdrowia w walce z epidemią.

Rzeszów

Dodatkowy kurs ZTM dla pracowników zakładowych

RZESZÓW. ZTM uruchamia dodatkowy kurs na jednej z linii. Wszystko na życzenie pasażerów.

Rzeszów

Dwie firmy powiększyły swoje tereny na obszarze "Dworzyska"

Kolejne inwestycje w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. 

Rzeszów

Na WSIiZ zajęcia odbywają się online

RZESZÓW. Wykładowcy przeprowadzają je z sal uczelni bądź z własnych domów.

Rzeszów

ZTM: Ważne informacje dla pasażerów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. ZTM poinformował o kolejnych zmianach w rozkładzie jazdy, przedłużeniu ważności legitymacji studenckich oraz możliwości zawieszenia biletu okresowego.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa podpisał "Pakt dla przedsiębiorców"

RZESZÓW. Przedsiębiorcy, którzy wynajmują pod działalność lokale komunalne i utracili dochody w związku z epidemią koronawirusa, mogą liczyć na wsparcie miasta.

Reklama