Rzeszów - Poniedziałek, 23.06.2025
Reklama

Rozbudowa ul. Wołyńskiej na ukończeniu [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy budowie I etapu łącznika ulicy Wołyńskiej z ul. Potokową. Inwestycja ma być gotowa w maju br.

W zachodniej części Rzeszowa powstaje ważna droga, która w przyszłości połączy dwa duże osiedla: Kotuli i Staroniwę. Zadanie pn. „Budowa dróg KDZ, KDL1, KDL2 łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową – Etap I” realizuje firma Strabag. Wartość inwestycji to 15,7 mln zł.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Kończący się obecnie etap I obejmuje przedłużenie odcinka ul. Wołyńskiej o długości ok. 0,5 km oraz budowę ul. Słoneczny Stok o długości ok. 0,3 km.

Nowa droga będzie miała 7 siedem metrów szerokości. Powstaną również chodniki oraz ścieżka rowerowa o szerokości 2,5 metra. Trasa zostanie oświetlona.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, większość robót została już zakończona. Na początku kwietnia na całym odcinku ułożona została warstwa ścieralna.

Reklama

Dodatkowo w ramach I etapu wykonana została także kanalizacja deszczowa obejmująca roboty budowlane na pozostałych odcinkach dróg w ramach Etapu II tj. na ul. Wołyńskiej oraz ul. Potokowej. Na ul. Potokowej przebudowano istniejącą infrastrukturę techniczną.

Inwestycja ma być gotowa pod koniec maja br.

Poniżej kilka świeżcych zdjęć z budowy. Więcej znajdziecie w naszym serwisie FOTO.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dziś utrudnienia w ruchu. Przez ulice Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód wyruszy około godz. 16:30 z Rynku i przejdzie ulicami Rzeszowa na miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej. Część ulic zostanie całkowicie zamknięta.

Rzeszów

"Rowerowy Maj" w Rzeszowie. Uczniowie dbają o środowisko i walczą o nagrody

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia dołączyła do tegorocznej edycji kampanii „Rowerowy Maj”. Jej celem jest promocja ekologicznego transportu, a korzystanie z rowerów, hulajnóg, czy deskorolek będzie nagradzane. 

Rzeszów

Nowe, ekologiczne autobusy komunikacji miejskiej dla Rzeszowa

RZESZÓW. Komunikacja miejska w Rzeszowie wzbogaci się wkrótce o 14 nowych autobusów gazowych i elektrycznych. Pojazdy dostarczą Autosan z Sanoka i Solaris z Bolechowa.

Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. Od środy, 4 maja zmianie ulegną rozkłady jazdy autobusów linii 0A, 0B, 18, 19, 39, 44, 53, N1, N2, N3 kursujących ulicą Grottgera i Pl. Kilińskiego.

Rzeszów

Zielona inwestycja na osiedlu Nowe Miasto

RZESZÓW. Łąka kwietna, rabata bylinowa i zakątki tematyczne – to elementy, które wypełnią nową przestrzeń rekreacyjną, która powstanie na osiedlu Nowe Miasto.

Rzeszów

Ruszył przetarg na dokumentację dla budowy kładki na osiedlu Drabinianka

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy kładki pieszo-rowerowej nad rzeką Strug na osiedlu Drabinianka.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Od 5 maja zmiana organizacji ruchu w rejonie dworca PKP

RZESZÓW. W związku z rozpoczęciem prac przy budowie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, od czwartku 5 maja 2022r. na okres 30 dni, zmieni się organizacja ruchu w rejonie dworca kolejowego w Rzeszowie.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy miejskie w majówkę?

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przedstawił rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej, jaki będzie obowiązywał w czasie majówki.

Reklama