Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Rozbudowa ul. Wołyńskiej na ukończeniu [ZDJĘCIA]

Dodano: 09.04.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy budowie I etapu łącznika ulicy Wołyńskiej z ul. Potokową. Inwestycja ma być gotowa w maju br.

W zachodniej części Rzeszowa powstaje ważna droga, która w przyszłości połączy dwa duże osiedla: Kotuli i Staroniwę. Zadanie pn. „Budowa dróg KDZ, KDL1, KDL2 łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową – Etap I” realizuje firma Strabag. Wartość inwestycji to 15,7 mln zł.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Kończący się obecnie etap I obejmuje przedłużenie odcinka ul. Wołyńskiej o długości ok. 0,5 km oraz budowę ul. Słoneczny Stok o długości ok. 0,3 km.

Nowa droga będzie miała 7 siedem metrów szerokości. Powstaną również chodniki oraz ścieżka rowerowa o szerokości 2,5 metra. Trasa zostanie oświetlona.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, większość robót została już zakończona. Na początku kwietnia na całym odcinku ułożona została warstwa ścieralna.

Reklama

Dodatkowo w ramach I etapu wykonana została także kanalizacja deszczowa obejmująca roboty budowlane na pozostałych odcinkach dróg w ramach Etapu II tj. na ul. Wołyńskiej oraz ul. Potokowej. Na ul. Potokowej przebudowano istniejącą infrastrukturę techniczną.

Inwestycja ma być gotowa pod koniec maja br.

Poniżej kilka świeżcych zdjęć z budowy. Więcej znajdziecie w naszym serwisie FOTO.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Konrad Fijołek podpisał "kontrakt" dla osiedla Budziwój

RZESZÓW. Kandydat na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek, gościł dziś na osiedlu Budziwój, gdzie podpisał „kontrakt” dotyczący realizacji najpilniejszych inwestycji na osiedlu.

Rzeszów

Przebudują most Załęski i skrzyżowanie ulic Siemieńskiego i gen. Maczka. Jest decyzja ZRID

RZESZÓW. Wydano zezwolenie na realizację dwóch ważnych inwestycji drogowych w Rzeszowie. Chodzi o rozbudowę mostu Załęskiego oraz przebudowę skrzyżowania ulic Siemieńskiego i gen. Maczka. Inwestycje te są częścią większej całości.

Rzeszów

Czytelnia Główna WiMBP udostępnia zbiory "na zewnątrz"

RZESZÓW. Od 4 maja czytelnicy WiMBP w Rzeszowie mogą wypożyczać do domu część zbiorów z Czytelni Głównej przy ul. Sokoła 13.

Rzeszów

CH Plaza powiększa ofertę dla najmłodszych

RZESZOW. CH Plaza ma nowego najemcę. Do portfolio dołączyła lokalna marka dzieciakowi.pl. Sklep oferuje gry oraz zabawki kreatywne i sensoryczne dla najmłodszych klientów.

Rzeszów

Ruszają miejskie fontanny

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczął się sezon fontannowy. Jako pierwszą uruchomiono fontannę na skwerze im. Kazimierza Górskiego, w pobliżu ratusza.

Rzeszów

Przy ul. Starzyńskiego powstanie pierwszy w Rzeszowie pumptrack

RZESZÓW. Na początku maja ma ruszyć przetarg na projekt i budowę pierwszego w Rzeszowie toru rowerowego typu pumptrack. Inwestycja powstanie w ramach RBO na 2021 r.

Rzeszów

Wiosenne malowanie ulic w Rzeszowie

RZESZÓW. Do końca maja odnowione zostaną oznakowania rzeszowskich ulic. Prace będą prowadzone głównie wieczorami i nocami. Koszt inwestycji to blisko 1,6 mln zł.

Rzeszów

Przy Urzędzie Wojewódzkim uruchomiono tymczasowy punkt szczepień

RZESZÓW. W 16 województwach trwa akcja „Zaszczep się w majówkę”. Osoby znajdujące się w uprawnionej grupie wiekowej i mające już e-skierowanie, mogą bez rejestracji przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson.

Reklama