Rzeszów - Piątek, 06.02.2026
Reklama

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 ruszy początkiem przyszłego roku

Dodano: 22.10.2019 r.

fot. Materiały ze strony internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3
fot. Materiały ze strony internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3
RZESZÓW. Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 3 doczeka się remontu. Prace, wycenione na 8 mln zł, mają ruszyć na początku przyszłego roku.

Już we wrześniu informowaliśmy o zamieszaniu wokół rozbudowy ZSP Nr 3. Rada Osiedla było oburzona brakiem jakichkolwiek działań zmierzających do rozbudowy placówki. Zdaniem rady osiedla należy m.in. rozbudować budynek o halę sportową wraz z odpowiednim zapleczem.

„Brak hali, brak szatni WF, małe szatnie do odzieży wierzchniej, brak stołówki i świetlicy szkolnej. Ścisk i brak miejsca. To problemy naszej osiedlowej szkoły” – wypunktowała wówczas rada osiedla.

Podczas dzisiejszej Rady Miasta Temat poruszył radny Sławomir Gołąb, pytając władze miasta o jakieś szczegóły związane z planowanymi pracami. Rozbudowa Szkoły Podstawowej Nr 13 oraz Przedszkola Publicznego Nr 6, wchodzących w skład ZSP, kosztować będzie miasto ok. 8 mln zł.

„Na początku przyszłego roku ma się odbyć przebudowa” – informował dzisiaj Stanisław Sienko, zastępca prezydenta Rzeszowa. Miasto planuje budowę hali sportowej z zapleczem, remont sali lekcyjnych, stołówki oraz przedszkola.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką w Stobiernej. Nie żyje 50-latek

RZESZÓW. Śmierć na miejscu poniósł 50-letni kierowca opla, który zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym w Stobiernej. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej pomogli potrzebującym

RZESZÓW. Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej po raz kolejny zorganizował akcję pod hasłem „Studenckie Mikołajki”. Tym razem pomoc trafiła do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie.

Rzeszów

Pijany 49-latek uszkodził samochód na ul. Krakowskiej. Zatrzymał go policjant po służbie

RZESZÓW. Policjant po służbie zatrzymał 49-letniego mężczyznę, który kopał samochody stojące na parkingu, a jeden z nich poważnie uszkodził. Okazało się, że 49-latek był pod wpływem alkoholu.

Rzeszów

Trwa przebudowa Stadionu Miejskiego

RZESZÓW. Trwają intensywne prace przy przebudowie Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej. Obiekt zyska nową infrastrukturę, a istniejąca będzie dostosowana na potrzeby  zapewnienia prowadzenia rozgrywek na poziomie I ligi.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy komunikacji miejskiej w Sylwestra i w Nowy Rok?

RZESZÓW. W Sylwestra godziny kursowania autobusów komunikacji miejskiej zostaną skrócone, a w Nowy Rok autobusy pojadą jak w święta.

Rzeszów

W Pogwizdowie Nowym będzie działał tymczasowy Punkt Obsługi Mieszkańców

RZESZÓW. Miasto uruchamia tymczasowy Punkt Obsługi Mieszkańców w Pogwizdowie Nowym, który z dniem 1 stycznia 2021 r. stanie się częścią Rzeszowa.   

Rzeszów

W pożarze domu w Zaczerniu zginął 46-letni mężczyzna

RZESZÓW. Do tragicznego pożaru doszło dzień przed Wigilią w Zaczerniu. Podczas akcji gaśniczej strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny.

Rzeszów

Na Podkarpaciu ruszyły szczepienia przeciw Covid-19

RZESZÓW. W szpitalu MSWiA w Rzeszowie zaszczepiono pierwsze osoby z tzw. grupy „0”przeciw Covid-19.

Reklama