Rzeszów - Czwartek, 29.05.2025
Reklama

Rozbudowany lotniczy plac zabaw MTUlandia został przekazany miastu

Dodano:

fot. Adam Lampart/UM Rzeszowa
fot. Adam Lampart/UM Rzeszowa
RZESZÓW. Zakończono trzeci etap rozbudowy lotniczego placu zabaw MTUlandia przy ul. Sondeja. W piątek nastąpiło jego oficjalne przekazanie miastu Rzeszów.

-Mieszkamy w mieście, które jest sercem Doliny Lotniczej i taki plac zabaw,  jest ciekawym nawiązaniem do tego, co tutaj robimy, do przemysłu lotniczego, który w Rzeszowie i okolicy się rozwija. Warto docenić ten projekt, tym bardziej, że został stworzony przez pracowników MTU Aero Engines Polska, aby dać coś od siebie lokalnej społeczności. To fantastyczny gest. A dodatkowo, o czym warto powiedzieć, plac zabaw jest neutralny klimatycznie czym wpisuje się w naszą misję. Jesteśmy przecież w gronie 100 europejskich miast które do 2030 roku mają być neutralne ekologicznie– mówił Konrad Fijołek, Prezydent Miasta Rzeszowa

Interaktywny plac zabaw zlokalizowany jest przy ul. Sondeja, w sąsiedztwie Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Projekt łączy w sobie elementy wspierające edukację poprzez zabawę, a jego celem jest rozwijanie pasji do lotnictwa. MTUlandia została udostępniona najmłodszym mieszkańcom miasta w 2018 r., od tego czasu plac zabaw był rozbudowywany o kolejne elementy związane z tematyką lotniczą.  W ostatnim etapie rozbudowy, samolot został wyposażony w interaktywny kokpit sterowany czujnikiem ruchu, dzięki czemu na pokładzie można usłyszeć komunikaty załogi lotu oraz dźwięk silników. Dodatkowo zainstalowano interkom umożliwiający łączność wieży kontroli lotów z samolotem.
Reklama
Na najmłodszych czekają również nowe interaktywne tablice edukacyjne jak np. odkrywca planet, a ponieważ żaden lot nie może odbyć się bez załogi samolotu, zainstalowane zostały szablony do zdjęć dla dzieci chcących wcielić się w rolę pań i panów pilotów.

Z myślą o opiekunach dzieci spędzających czas na placu zabaw, przygotowano dodatkowe ławki, przy których zainstalowane są moduły USB do ładowania mobilnych urządzeń elektronicznych.

-Pozytywne opinie, jakie otrzymaliśmy po pierwszym etapie budowy placu zabaw były dla nas dodatkowym napędem w planowanym dalszym rozwoju MTUlandii. Mamy nadzieję, że również te nowe interaktywne elementy będą rozwijać kreatywność i wyobraźnię najmłodszych mieszkańców miasta oraz pomogą im odkrywać fascynujący świat lotnictwa– mówił Krzysztof Zuzak, Dyrektor Zakładu MTU Aero Engines Polska Sp. z o.o.

Wszystkie elementy wykonane są z atestowanych materiałów bezpiecznych dla dzieci. Plac zabaw posiada certyfikat potwierdzający zgodność urządzeń zabawowych z grupą norm PN-EN 1176. Samolot znajduje się na zaprojektowanym pasie startowym, a cała konstrukcja placu zabaw na specjalnej amortyzującej nawierzchni.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

PGE Energia Ciepła oraz Klub Sportowy „Korona” Rzeszów zawarły umowę sponsoringową

RZESZÓW. Dzięki wsparciu rzeszowskiej elektrociepłowni dzieci i młodzież z klubu sportowego będą mogły kontynuować treningi i wyjeżdżać na zawody i turnieje sportowe.

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów w Trzebownisku. Wprowadzono ruch wahadłowy

RZESZÓW. Aktualnie odbywa tam się ruch wahadłowy. Utrudnienia potrwają do ok. 14.30.

Rzeszów

Rzeszów „bohaterem” anglojęzycznego programu [VIDEO]

RZESZÓW. W trakcie filmu Ryan Socash pokazuje m.in. Muzeum Techniki i Militariów, odwiedza rzeszowski Rynek oraz Podziemną Trasę Turystyczną.

Rzeszów

Stok narciarski i… pumptrack na Matysówce

RZESZÓW. Radny Daniel Kunysz zabiega o to, aby w sąsiedztwie stoku narciarskiego powstał pumptrack.

Rzeszów

Za kilka dni ruszy Hackathon Mobility. Wydarzenie odbędzie się w Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Hackathon odbędzie się w dniach 14-15 grudnia 2019 r. w Urban Lab Rzeszów, przy ul. 3 maja.

Rzeszów

W 9. kolejce PlusLigi Asseco Resovia podejmie Jastrzębski Węgiel

RZESZÓW. Na kibiców w hali Podpromie będzie czekała niespodzianka.

Rzeszów

Prawie 11 mln zł dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. Chodzi o zwiększenie dostępności dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Projekt UR pt.: „Przyjazny nURt” – rozwój dostępności UR został wyróżniony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Reklama