Rzeszów - Czwartek, 18.09.2025
Reklama

Rozpoczęła się budowa Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia

Dodano: 01.06.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. - Ta szkoła będzie kolejną perełką na mapie inwestycyjnej naszego miasta. Jest to zadanie, które świetnie wpisuje się w strategię, którą realizujemy w Rzeszowie – mówi Konrad Fijołek, prezydenta Rzeszowa.

W poniedziałek oficjalnie rozpoczęła się budowa siedziby Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia. Obiekt powstaje w rejonie ul. Wyspiańskiego, na działkach, które zostały przekazane przez miasto SMS Resovia w wieczyste użytkowanie.

Budynek będzie składał się ze szkoły oraz bursy. W części szkole znajdzie się miejsce dla 300 osób. Powstanie w niej pięć sal lekcyjnych i trzy pracownie: plastyczna, chemiczna, fizyczna a także gabinety dyrekcji, sekretariat, księgowość, pokój nauczycielski, pokoje trenerów. W bursie będzie miejsce dla ok. 150 osób.

Budynek SMS Resovia ma być gotowy w sierpniu 2023 roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

„Przyjdź i odpocznij”. Rusza czwarty tydzień świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ

RZESZÓW. We wtorek, 29 marca 2022 r. rozpocznie się czwarty tydzień działalności bezpłatnej świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Skrzyżowanie al. Witosa z ul. Solarza zostanie przebudowane

RZESZÓW. Wkrótce ruszy przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza. Przebudowane zostaną również wloty ul. Lewakowskiego i ul. Rataja w ul. Solarza.

Rzeszów

Zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy – od poniedziałku zmiany. Nowe godziny pracy infolinii

RZESZÓW. Od poniedziałku, 28 marca 2022 r. filie Rzeszowskiego Domu Kultury, w których można było oddać dary dla uchodźców, przestają pełnić taką funkcję. Dary będzie mozna przynosić do Centrum Pomocy Ukrainie.

Rzeszów

Sean Penn w Rzeszowie. Podpisano porozumienie o współpracy

RZESZÓW. Prezes fundacji CORE Response, Sean Penn spotkał się dziś z Prezydentem Rzeszowa, Konradem Fijołkiem. Podczas spotkania podpisano porozumienie o współpracy Fundacji i Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie ok. 850 mieszkań w ramach SIM

RZESZÓW. W rejonie ul. Wołyńskiej w Rzeszowie, w ramach rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa powstanie ok. 850 mieszkań. Obok powstaną tereny zielone i parki.

Rzeszów

Zderzenie dwóch autobusów na ul. Rejtana. 23 osoby poszkodowane

RZESZÓW. W rejonie wypadku występują poważne utrudnienia. 

Rzeszów

Wiosną rozpocznie się budowa ul. Parkowej na os. Miłocin

RZESZÓW. Ulica Parkowa na osiedlu Miłocin będzie przebudowana. Pierwszy etap prac obejmie odcinek o długości prawie 800 metrów. Wkrótce miasto ogłosi przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Rzeszów

Zmiana godzin otwarcia punktu dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Langiewicza 15

RZESZÓW. Od poniedziałku punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy mogą załatwić formalności, w tym m.in. uzyskać nr PESEL będzie czynny krócej.

Reklama