Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

Rozpoczęła się jedna z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w 2022 r.

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Ruszyły prace prze przebudowie skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. Koszt zadania to ponad 8,2 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Przebudowa skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego jest jedną z największych inwestycji drogowych, które będą wykonywane w Rzeszowie w tym roku. – Jej celem jest poprawa komunikacji na tym skrzyżowaniu a także na sąsiednim – al. Wyzwolenia z ul. Osmeckiego. Kierowcy jeżdżący ul. Osmeckiego wielokrotnie zwracali uwagę na to, że skręt z tej ulicy w lewo, w al. Wyzwolenia, jest bardzo trudny. Dlatego też częścią rozpoczętej już inwestycji będzie przebudowa sygnalizacji świetlnej, która obejmie także skrzyżowanie Wyzwolenia z Osmeckiego – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

W ramach inwestycji powstaną nowe pasy dla prawoskrętów. Przebudowane zostaną ścieżki rowerowe i chodniki, a także zatoki autobusowe znajdujące się w obrębie skrzyżowania. Układ sygnalizatorów zostanie dostosowany do nowej geometrii skrzyżowania.

Zadanie obejmuje również modernizację skrzyżowania al. Wyzwolenia – ul. Osmeckiego. Powstanie tam sygnalizacja świetlna.
Reklama
Pierwsze prace już się rozpoczęły. Polegają one na przebudowie sieci teletechnicznych przy al. Wyzwolenia. W związku z nimi został zamknięty chodnik pomiędzy zjazdem do kościoła a skrzyżowaniem z al. Okulickiego. Ruch pieszy odbywa się po drugiej stronie jezdni. Równolegle prowadzone są roboty związane z wydłużeniem przepustu nad potokiem Przyrwa. Ruch pieszych będzie odbywał się po tymczasowym chodniku wzdłuż krawędzi jezdni, wykonanym przez wykonawcę robót. Na obecnym etapie prac nie będzie utrudnień w ruchu samochodowym.

Przetarg na realizację zadania wygrało konsorcjum firm,  którego liderem jest PBI Infrastruktura S.A. Koszt to nieco ponad 8,2 mln zł. Miasto pozyskało na inwestycję z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 Działanie 2.1 Zrównoważony transport miejski w ramach projektu „Integracja różnych form publicznego transportu zbiorowego w Rzeszowie”.

Przebudowa ma zakończyć się w drugiej połowie października 2022 roku.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W samo południe w Rzeszowie zabrzmi hymn Ukrainy

RZESZÓW. W środę, 2 marca o godz. 12:00 z głośników umieszczonych na ratuszu rozlegnie się hymn Ukrainy.

Rzeszów

Kolejne tiry z darami wyjechały z Rzeszowa na Ukrainę. Zbiórka cały czas trwa

RZESZÓW. Cztery tiry wypełnione darami wyjechały wczoraj wieczorem z Rzeszowa na Ukrainę.

Rzeszów

Uchodźcy z Ukrainy mogą odbierać dary w filiach RDK i korzystać z internetu w filiach WiMBP

RZESZÓW. Osoby potrzebujące z Ukrainy mogą bezpłatnie odbierać dary w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury. Z kolei filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie udostępniają stanowiska komputerowe z dostępem do internetu.

Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2022 r. rusza nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opadowych przy domach w Rzeszowie. 

Rzeszów

Od jutra w Rzeszowie przystanki "na żądanie"

RZESZÓW. Od wtorku, 1 marca 2022 r. część przystanków komunikacji miejskiej w Rzeszowie i sąsiednich gminach zyska status „na żądanie”.

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyły pierwsze transporty z darami

RZESZÓW. W niedzielę, spod Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie wyruszył pierwszy transport z najpotrzebniejszymi rzeczami dla obywateli Ukrainy.

Rzeszów

Rzeszów dla Ukrainy. Lista potrzebnych rzeczy oraz miejsca zbiórki darów

RZESZÓW. Od soboty w Rzeszowie działają punkty zbiórek potrzebnych rzeczy dla mieszkańców miast partnerskich Rzeszowa na Ukrainie.

Rzeszów

Rzeszów organizuje pomoc dla Ukraińców

RZESZÓW. W związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę, władze Rzeszowa uruchamiają pomoc dla poszkodowanych i uchodźców. Miasto zorganizuje m.in. zbiórkę darów dla Ukraińców, specjalną infolinię oraz punkt pomocy w rejonie dworca PKP.

Reklama