Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

Rozpoczęła się jedna z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w 2022 r.

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Ruszyły prace prze przebudowie skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. Koszt zadania to ponad 8,2 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Przebudowa skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego jest jedną z największych inwestycji drogowych, które będą wykonywane w Rzeszowie w tym roku. – Jej celem jest poprawa komunikacji na tym skrzyżowaniu a także na sąsiednim – al. Wyzwolenia z ul. Osmeckiego. Kierowcy jeżdżący ul. Osmeckiego wielokrotnie zwracali uwagę na to, że skręt z tej ulicy w lewo, w al. Wyzwolenia, jest bardzo trudny. Dlatego też częścią rozpoczętej już inwestycji będzie przebudowa sygnalizacji świetlnej, która obejmie także skrzyżowanie Wyzwolenia z Osmeckiego – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

W ramach inwestycji powstaną nowe pasy dla prawoskrętów. Przebudowane zostaną ścieżki rowerowe i chodniki, a także zatoki autobusowe znajdujące się w obrębie skrzyżowania. Układ sygnalizatorów zostanie dostosowany do nowej geometrii skrzyżowania.

Zadanie obejmuje również modernizację skrzyżowania al. Wyzwolenia – ul. Osmeckiego. Powstanie tam sygnalizacja świetlna.
Reklama
Pierwsze prace już się rozpoczęły. Polegają one na przebudowie sieci teletechnicznych przy al. Wyzwolenia. W związku z nimi został zamknięty chodnik pomiędzy zjazdem do kościoła a skrzyżowaniem z al. Okulickiego. Ruch pieszy odbywa się po drugiej stronie jezdni. Równolegle prowadzone są roboty związane z wydłużeniem przepustu nad potokiem Przyrwa. Ruch pieszych będzie odbywał się po tymczasowym chodniku wzdłuż krawędzi jezdni, wykonanym przez wykonawcę robót. Na obecnym etapie prac nie będzie utrudnień w ruchu samochodowym.

Przetarg na realizację zadania wygrało konsorcjum firm,  którego liderem jest PBI Infrastruktura S.A. Koszt to nieco ponad 8,2 mln zł. Miasto pozyskało na inwestycję z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 Działanie 2.1 Zrównoważony transport miejski w ramach projektu „Integracja różnych form publicznego transportu zbiorowego w Rzeszowie”.

Przebudowa ma zakończyć się w drugiej połowie października 2022 roku.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

MOPS w Rzeszowie pomoże osobom objętym kwarantanną

RZESZÓW. Uruchomiono dwa numeru do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie, pod które mogą dzwonić osoby potencjalnie zarażone koronawirusem.

Rzeszów

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie nie zamknie kościołów i nie odwoła mszy

RZESZÓW. Znamy stanowisko ws. szerzącej się pandemii koronawirusa Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Nowa organizacja dojść na perony stacji Rzeszów Główny. Demontują konstrukcje kładki nad torami

RZESZÓW. Od 11 marca na stacji Rzeszów Główny wprowadzono nową organizację dojść do peronów. Podróżni skorzystają z dodatkowego tymczasowego przejścia zamiast kładki.

Rzeszów

Miasto zamyka Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych

RZESZÓW. Punkty Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa mieszczące się w galeriach handlowych oraz Punkt Informacyjny UM Rzeszowa w hipermarkecie bi 1 od 12 marca 2020 r. są nieczynne do odwołania.

Rzeszów

Specjalny telefoniczny dyżur ekspercki rzeszowskiego oddziału ZUS

Telefoniczny dyżur ekspercki odbędzie się w czwartek 12.03.2020. Eksperci będą odpowiadać na pytania w godz. 11:00 – 13:00 pod numerem telefonu 17 858 61 85.

Rzeszów

Komunikat ZTM: Od 13 marca zmiany w komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. ZTM poinformowało o zawieszeniu kursów oznaczonych literką „s”.

Rzeszów

Gmach Sądu Okręgowego powstanie na os. Drabinianka

RZESZÓW. Radni przyjęli projekt uchwały mówiący o przyszłej lokalizacji Sądu Okręgowego. Za lokalizacją przy ul. Zielonej i ul. Granicznej było 24 radnych.

Rzeszów

Niecodzienne rozstrzygnięcie ws. zabezpieczenia terenów zielonych wzdłuż Wisłoka

RZESZÓW. Radni Rozwoju Rzeszowa nie wzięli udziału w głosowaniu nad przyjęciem planu zagospodarowania terenów wzdłuż Wisłoka. „Za” byli radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.

Reklama