Rzeszów - Wtorek, 27.05.2025
Reklama

Ruchoma szopka bożonarodzeniowa w Błażowej [ZDJĘCIA]

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
BŁAŻOWA. Ta wyjątkowa, ruchoma szopka bożonarodzeniowa od lat wzbudza duże zainteresowanie zwiedzających. Mowa o szopce w kościele pw. św. Marcina w Błażowej, jakieś 30 min samochodem z Rzeszowa. Zobaczcie ją na naszych zdjęciach, ale jeśli znajdziecie chwilę czasu, polecamy przejażdżkę do Błażowej i obejrzenie szopki na żywo.

Błażowska szopka powstała kilkanaście lat temu. Jej głównym pomysłodawcą jest ks. prał. Jacek Rawski, proboszcz parafii pw. św. Marcina. W jej tworzenie zaangażowani są również parafianie. Co roku wzbogacana jest o kolejne, ruchome elementy. Szopka przedstawia Betlejem w dwóch cyklach – w dzień i w nocy. W zależności od pory dnia, wygląd szopki oraz odgłosy zmieniają się.
Reklama
Oprócz sceny ze stajenki, widoczne są również sceny z życia ludzi na wsi. Wśród elementów znajdujących się na ekspozycji, są m.in. szczekający pies, piejący kogut, ludzie wchodzący i wychodzący z kościoła, młyn z lejącą się wodą, pływające kaczki, pasące się owce czy kowal kujący konia.

W 2008 r. błażowska szopka zwyciężyła w plebiscycie dziennika „Super Nowości” na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową.

Poniżej zdjęcia szopki, więcej znajdziecie w serwisie FOTO.resinet.pl

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Licealiści z Rzeszowa szyją maseczki dla szpitali

RZESZÓW. Uczniowie ALO w Rzeszowie włączyli się w akcję szycia maseczek. 

Rzeszów

Zakaz wstępu na rzeszowskie cmentarze

RZESZÓW. Od 3 kwietnia obowiązuje zakaz wejścia na wszystkie cmentarze w naszym mieście. Mieszkańcy proszeni są o dostosowanie się do zakazu.

Rzeszów

Aresztowano 27-latka, który dokonał kilkunastu włamań na terenie Rzeszowa

RZESZÓW. 14 zarzutów usłyszał 27-latek, który włamywał się do pawilonów handlowych, punktów handlowych i gastronomicznych oraz do firm na terenie naszego miasta.

Rzeszów

Lidl i Biedronka wydłużają godziny otwarcia sklepów

RZESZÓW. Od 2 kwietnia sieć sklepów Lidl wprowadziła wydłużone godziny otwarcia. Markety będą czynne już od godz. 6:00. Podobne ułatwienia dla klientów zastosowała Biedronka.

Rzeszów

Rzeszowscy urzędnicy będą wykonywać swoją pracę zdalnie

RZESZÓW. Zmiany w ratuszu w związku z nowymi ograniczonymi jakie wprowadził rząd od  1 kwietnia 2020 r.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy w Wielkanoc? Znamy rozkład jazdy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego podał okołoświąteczny rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Skywayrun organizuje "wirtualny bieg" w Rzeszowie

RZESZÓW. Uczestnicy wirtualnego biegu będą mieli do pokonania dystans 5 km.

Rzeszów

Tarcza Antykryzysowa. Urząd Miasta Rzeszowa uruchamia nr telefonów dla przedsiębiorców

RZESZÓW. Zainteresowani mogą dowiedzieć się o szczegółach możliwości korzystania z ulg określonych w ustawie.

Reklama