Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Ruchoma szopka bożonarodzeniowa w Błażowej [ZDJĘCIA]

Dodano: 02.01.2024 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
BŁAŻOWA. Ta wyjątkowa, ruchoma szopka bożonarodzeniowa od lat wzbudza duże zainteresowanie zwiedzających. Mowa o szopce w kościele pw. św. Marcina w Błażowej, jakieś 30 min samochodem z Rzeszowa. Zobaczcie ją na naszych zdjęciach, ale jeśli znajdziecie chwilę czasu, polecamy przejażdżkę do Błażowej i obejrzenie szopki na żywo.

Błażowska szopka powstała kilkanaście lat temu. Jej głównym pomysłodawcą jest ks. prał. Jacek Rawski, proboszcz parafii pw. św. Marcina. W jej tworzenie zaangażowani są również parafianie. Co roku wzbogacana jest o kolejne, ruchome elementy. Szopka przedstawia Betlejem w dwóch cyklach – w dzień i w nocy. W zależności od pory dnia, wygląd szopki oraz odgłosy zmieniają się.
Reklama
Oprócz sceny ze stajenki, widoczne są również sceny z życia ludzi na wsi. Wśród elementów znajdujących się na ekspozycji, są m.in. szczekający pies, piejący kogut, ludzie wchodzący i wychodzący z kościoła, młyn z lejącą się wodą, pływające kaczki, pasące się owce czy kowal kujący konia.

W 2008 r. błażowska szopka zwyciężyła w plebiscycie dziennika „Super Nowości” na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową.

Poniżej zdjęcia szopki, więcej znajdziecie w serwisie FOTO.resinet.pl

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na 2 dni zamkną ul. Jana Pawła II. Zmiana rozkładu jazdy linii nr 12

RZESZÓW. ZTM poinformował o czasowej zmianie rozkładu jazdy autobusu linii nr 12, w związku z pracami budowlanymi na ul. Jana Pawła II.

Rzeszów

Biedronki czynne do północy lub całodobowo [LISTA]

RZESZÓW. Do 18 kwietnia sklepy sieci Biedronka będą czynne do godz. 24:00 lub całodobowo.

Rzeszów

Gospodarka w obliczu pandemii. Debata online ekspertów WSIiZ

RZESZÓW. 15 kwietnia o godz. 17:00 eksperci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będą dyskutowali na temat sytuacji gospodarczej w obliczu pandemii koronawirusa. Debatę będzie można śledzić w internecie.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska drukuje przyłbice ochronne dla medyków

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska włączyła się w pomoc w walce z koronawirusem i rozpoczęła drukowanie przyłbic dla medyków.

Rzeszów

3 rzeszowskie inwestycje biorą udział w konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."

Do 11 maja można oddawać głos na 3 rzeszowskie inwestycje, które biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Piłsudskiego. Zginął młody kierowca

RZESZÓW. Trwa ustalanie przyczyn nocnego wypadku do jakiego doszło w Rzeszowie, na ul. Piłsudskiego. Kierujący mercedesem uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Korekty w świątecznych kursach autobusów MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził korekty do okołoświątecznego rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej. 

Rzeszów

Do Rzeszowa dotarł pierwszy autobus na gaz

RZESZÓW. 60 autobusów gazowych Autosan zasili tabor MPK w Rzeszowie. Pierwszy z nich już został dostarczony.

Reklama