Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Rushmoore pierwszym dystryktem przyjętym do grona miast partnerskich Rzeszowa

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Radni podczas wtorkowej sesji Rady Miasta zaakceptowali projekt uchwały mówiący o nawiązaniu współpracy partnerskiej pomiędzy Gminą Miasto Rzeszów i dystryktem Rushmore, łączącym dwie miejscowości.

„Współpraca z tak silnym ośrodkiem przemysłu lotniczego pozwoli na zwiększenie dynamiki rozwoju przemysłu lotniczego w Rzeszowie oraz pozyskanie partnerów biznesowych dla przedsiębiorców skupionych w Stowarzyszeniu Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego Dolina Lotnicza” – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Dystrykt Rushmoore, znajdujące się w Hrabstwie Hampshire, podobnie jak stolica województwa podkarpackiego opiera się w dużej mierze na przemyśle lotniczym, a na jej terenie działają takie firmy jak: BASE, Gulfstream oraz Airbus. Do dystryktu należy miasto Aldershot oraz Farnborough.
Reklama
Ponadto w mieście organizowane są międzynarodowe targi lotnicze Farnborought International Airshow, które wg. danych podanych w projekcie uchwały każdorazowo odwiedza ponad 80 tys. zwiedzających z ponad 100 krajów całego świata.

Po tym, jak radni podczas wtorkowej sesji dołączyli do grana miast partnerskich Rushmoore, zgodnie z projektem uchwały działania obu miast skupią się m.in. na wizytach branżowych, organizacją spotkań pomiędzy firmami, współpracy gospodarczej (w tym przemysł lotniczy) oraz na zwiększeniu wydajności klastrów przemysłu lotniczego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W każdą środę tego roku bezpłatne porady i badania w NFZ

RZESZÓW. Aby skorzystać z porad oraz badań nie potrzebujemy żadnych dokumentów.

Rzeszów

Wyszukiwarka połączeń komunikacji miejskiej w Google Maps uwzględni Rzeszów?

RZESZÓW. Ratusz zapewnia, że usługa zostanie wprowadzona w przyszłym roku.

Rzeszów

Pierwsze miejsce dla Rzeszowa za wydatki inwestycyjne

RZESZÓW. Statuetka trafi w ręce władz miasta dopiero 2 października.

Rzeszów

Bilety semestralne dla studentów już dostępne

RZESZÓW. Cena za bilet na wszystkie linie komunikacji miejskiej wynosi 188 zł.

Rzeszów

Przerwa w dostawie wody dla mieszkańców Al. Rejtana i ul. Popiełuszki

RZESZÓW. W godzinach od 23:00 do 06:00 nastąpi przerwa w dostawie wody zimnej i ciepłej.

Rzeszów

Ofiarą oszustwa została 75-latka z Rzeszowa. Sprawca zadzwonił w imieniu siostrzenicy

RZESZÓW. Wczoraj ofiarą oszustów padła 75-letnia mieszkanka Rzeszowa.

Rzeszów

W ratuszu gościła firma budująca monorail. Marcin Warchoł ma pomóc w realizacji tematu

RZESZÓW. Ratusz nie ustaje w próbach, aby monorail wreszcie znalazł się w przestrzeni publicznej miasta.

Rzeszów

Otwarto nowy hotel w sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka [FOTO]

RZESZÓW. Budowa hotelu trwała zaledwie 13 miesięcy.

Reklama