Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Rushmoore pierwszym dystryktem przyjętym do grona miast partnerskich Rzeszowa

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Radni podczas wtorkowej sesji Rady Miasta zaakceptowali projekt uchwały mówiący o nawiązaniu współpracy partnerskiej pomiędzy Gminą Miasto Rzeszów i dystryktem Rushmore, łączącym dwie miejscowości.

„Współpraca z tak silnym ośrodkiem przemysłu lotniczego pozwoli na zwiększenie dynamiki rozwoju przemysłu lotniczego w Rzeszowie oraz pozyskanie partnerów biznesowych dla przedsiębiorców skupionych w Stowarzyszeniu Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego Dolina Lotnicza” – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Dystrykt Rushmoore, znajdujące się w Hrabstwie Hampshire, podobnie jak stolica województwa podkarpackiego opiera się w dużej mierze na przemyśle lotniczym, a na jej terenie działają takie firmy jak: BASE, Gulfstream oraz Airbus. Do dystryktu należy miasto Aldershot oraz Farnborough.
Reklama
Ponadto w mieście organizowane są międzynarodowe targi lotnicze Farnborought International Airshow, które wg. danych podanych w projekcie uchwały każdorazowo odwiedza ponad 80 tys. zwiedzających z ponad 100 krajów całego świata.

Po tym, jak radni podczas wtorkowej sesji dołączyli do grana miast partnerskich Rushmoore, zgodnie z projektem uchwały działania obu miast skupią się m.in. na wizytach branżowych, organizacją spotkań pomiędzy firmami, współpracy gospodarczej (w tym przemysł lotniczy) oraz na zwiększeniu wydajności klastrów przemysłu lotniczego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy ul. Bałtyckiej powstanie nowe osiedle

RZESZÓW. Na osiedlu „Przyszłość” zostanie stworzony kompleks 8 budynków mieszkalno-usługowych o zróżnicowanej ilości kondygnacji od 5 do 15. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na październik br.

Rzeszów

Projekt PiS odnośnie placu targowego odchodzi w niebyt

RZESZÓW. Wniosek o usunięcie punktu wystosował Tomasz Kamiński, radny Rozwoju Rzeszowa.

Rzeszów

Ośmiu kierowców komunikacji miejskiej nie stawiło się do pracy. Ucierpieli pasażerowie linii 0A i 19

RZESZÓW. Z powodu niespodziewanej nieobecności kierowców w pracy nie wykonano siedmiu kursów.

Rzeszów

Krystyna Wróblewska chce wprowadzenia darmowej komunikacji w godzinach szczytu

RZESZÓW. Konferencja prasowa w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Hetmańskiej 9 odbyła się w związku z wczorajszymi obchodami dnia bez samochodu

Rzeszów

Zbigniew Ziobro w Rzeszowie. Spotkanie dotyczyło przekazania Zamku Lubomirskich

RZESZÓW. W zamian za zamek miasto oddaje na rzecz Ministerstwa Sprawiedliwości tereny przy ul. Dołowej o powierzchni około 1,1 ha.

Rzeszów

Oficjalne inauguracje roku akademickiego na rzeszowskich uczelniach

RZESZÓW. Najwcześniejszą inaugurację roku akademickiego 2019/2020 organizuje Uniwersytet Rzeszowski.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zarzuca TVP Rzeszów „wybiórcze relacjonowanie ważnych wydarzeń”

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa ponownie napomina TVP Rzeszów. 

Reklama