Rzeszów - Czwartek, 23.10.2025
Reklama

Rusza bezpośrednie połączenie kolejowe Rzeszowa z Bieszczadami

Dodano: 19.02.2025 r. / Redakcja

fot. Materiały prasowe Polregio
fot. Materiały prasowe Polregio

RZESZÓW. W sobotę, 22 lutego z dworca kolejowego w Rzeszowie, wyruszy pierwszy, bezpośredni pociąg do Ustrzyk Dolnych. - To doskonała okazja do tego, aby w czasie wolnym wyskoczyć na stok narciarski lub odwiedzić bieszczadzkie szlaki turystyczne w zimowej aurze – informuje spółka Polregio, obsługująca nowe połączenie i zapowiada, że w dniu inauguracji połączenia, będzie możliwość zdobycia biletów na autokarową wycieczkę objazdową po najciekawszych atrakcjach Ustrzyk i okolicy.

W okresie ferii zimowych, tj. od 22 lutego do 9 marca 2025 r., pociągi na trasie Rzeszów Główny – Ustrzyki Dolne – Rzeszów Główny będą kursowały tylko w weekendy i będą jeździć jako przyspieszone. Od 10 marca, czyli kiedy w życie wejdzie marcowa korekta rozkładu jazdy, połączenie to będzie realizowane codziennie. Podróż koleją do Ustrzyk zajmie około 3,5 godziny.

Pociąg będzie zatrzymywał się na następujących stacjach i przystankach: Boguchwała, Czudec, Strzyżów nad Wisłokiem, Jasło, Jedlicze, Krosno, Sanok, Zagórz, Uherce.

Połączenia między Rzeszowem, a Ustrzykami Dolnymi realizowane będą w następującym kształcie:

a) w weekendy 1 para pociągów:

- wyjazd z Rzeszowa o godz. 5:37 – przyjazd do Ustrzyk Dolnych godz. 9:11,
- pociąg powrotny w sobotę z Ustrzyk Dolnych wyruszy o 14.39, a w niedzielę o 14.08 – przyjazd do Rzeszowa po godz.18.00

Reklama

b) w dni robocze 2 pary pociągów:

- wyjazd z Rzeszowa o godzinie 4:57, przyjazd do Ustrzyk Dolnych o 9:19,
- pociąg powrotny z Ustrzyk Dolnych o godzinie 14:09, przyjazd do Rzeszowa o godz. 18:36,

- wyjazd z Rzeszowa o godzinie 11:58, przyjazd do Ustrzyk Dolnych o godz. 16:40,
- pociąg powrotny z Ustrzyk Dolnych o godzinie 16:54, przyjazd do Rzeszowa o godz. 21:04.


Swojego zadowolenia z uruchomienia nowego połączenia kolejowego, nie kryje marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

- Na Podkarpaciu z radością obserwujemy prawdziwy boom na podróżowanie koleją. Bardzo chcieliśmy móc spełnić oczekiwania wielu osób - pasjonatów oraz turystów i doprowadzić do bezpośredniego skomunikowania stolicy Podkarpacia z zimową stolicą Bieszczadów – Ustrzykami Dolnymi. Nasze starania właśnie stają się rzeczywistością, co bardzo cieszy! Wcześniej nie pozwalały na to parametry jednego z odcinków linii 108, a teraz zapraszamy wszystkich, którzy kochają podróże i malownicze miejsca w Bieszczadach, by wsiąść do pociągu do Ustrzyk Dolnych – mówi Władysław Ortyl.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Marsz „Polska za pokojem” w Rzeszowie. Pochód uświetnią ułani na koniach i artyści w strojach ludowych

RZESZÓW. Konfederacja Korony Polskiej organizuje w stolicy Podkarpacia marsz pn. „Polska za pokojem”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 19 października. Przemarsz uświetnią ułani na koniach oraz artyści w strojach ludowych.

Rzeszów

Policja apeluje o ostrożność. W jeden dzień – pięć wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu

RZESZÓW. Tylko wczoraj policjanci z rzeszowskiej drogówki interweniowali w związku z pięcioma wypadkami drogowymi. We wszystkich przypadkach poszkodowanymi byli niechronieni uczestnicy ruchu – piesi, rowerzyści oraz osoby poruszające się na hulajnogach.

Rzeszów

Śmierć nastolatków w Rzeszowie. Nowe informacje z prokuratury

RZESZÓW. Rzeszowska prokuratura ujawniła wstępną przyczynę zgonu 14-letniej Mai oraz 15-letniego Wiktora, których ciała znaleziono w sobotę w Rzeszowie.

Rzeszów

WizzAir uruchomi nowy bezpośredni kierunek z Rzeszowa

RZESZÓW/JASIONKA. Węgierska linia lotnicza Wizz Air ogłosiła pięć nowych tras z Polski. W przyszłym roku przewoźnik uruchomi m.in. bezpośrednie loty z Rzeszowa, Gdańska, Wrocławia i Poznania do Podgoricy (Czarnogóra).

Rzeszów

Światowej klasy architekt i urbanista w Rzeszowie. Opowie o projekcie dzielnicy Future Park

RZESZÓW. Winy Maas – światowej klasy holenderski architekt i urbanista – wygłosi w Rzeszowie wykład poświęcony swojej wizji miast przyszłości oraz projektowi Future Park – nowej, 50-hektarowej dzielnicy Rzeszowa.

Rzeszów

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dwójki nastolatków. Nowe fakty

RZESZÓW. Ruszyło śledztwo w sprawie śmierci nastolatków, którzy zaginęli w piątek i byli poszukiwani przez służby. Ich ciała odnaleziono w sobotę w rejonie budowy Wisłokostrady. Wstępne ustalenia wskazują, że mogło dojść do...

Rzeszów

Zmarł prof. Włodzimierz Bonusiak, były rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. W wieku 83-lat zmarł prof. Włodzimierz Bonusiak, profesor nauk humanistycznych, były rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Reklama