Rzeszów - Czwartek, 16.07.2026
Reklama

Rusza budowa ostatniego odcinka DW 869 pomiędzy autostradą A4, a DK9 i S19

Dodano: 19.05.2025 r. / Redakcja

fot. Krzysztof Witek / Biuro prasowe UMWP
fot. Krzysztof Witek / Biuro prasowe UMWP

W Głogowie Małopolskim odbyła się inauguracja ostatniego etapu budowy drogi wojewódzkiej nr 869, łączącej autostradę A4 z drogą krajową nr 9 oraz drogą ekspresową S19. Nową drogą pojedziemy w połowie 2027 roku.

W ramach inwestycji powstanie nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 869 o długości ok. 3,3 km od węzła „Rzeszów Zachód” do istniejącego ronda w Rogoźnicy, gdzie połączy się z etapem IV tzw. drogi „lotniskowej” i układem drogowym obsługującym strefę przemysłową.

W ramach zadania wybudowane zostaną również: rondo, łączniki do jezdni dodatkowych autostrady A4, dwa mosty, siedem przepustów, dziewięć skrzyżowań, ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż całej inwestycji, zatoki autobusowe, oświetlenie oraz ekrany akustyczne.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm ANTEX II Sp. z o.o. i Wysowa Mosty Sp. z o.o. Jej wartość wynosi 69,5 mln zł, z czego 65 mln zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Nowa droga ma być gotowa w czerwcu 2027 roku.

Poprzednie cztery odcinki drogi wojewódzkiej nr 869 były realizowane od 2012 roku. I połączył drogę S19 z drogą wojewódzką nr 878. Etapy II, III i IV obsługują Port Lotniczy Rzeszów Jasionka. Ostatnim V etapem, jest dokończenie DW 869 i połączenie z S19 w węźle „Rzeszów Zachód”.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Fontanna multimedialna do remontu

RZESZÓW. Po dwuletniej przerwie, w tym sezonie powrócą pokazy specjalne rzeszowskiej fontanny multimedialnej. Wcześniej jednak obiekt musi zostać wyremontowany.

Rzeszów

Na osiedlu Piastów będzie nowy parking

RZESZÓW. Na przełomie lutego i marca zostanie podpisana umowa na budowę nowego parkingu przy ulicy Krzywoustego.

Rzeszów

Nowość w komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Będą "przystanki na żądanie"

RZESZÓW. Od 1 marca 2022 r. 230 przystanków autobusowych w Rzeszowie zyska status „na żądanie”. Miesiąc później do listy tego typu miejsc dojdzie kolejne 235 przystanków.

Rzeszów

Ferie zimowe w Rzeszowie pełne atrakcji. Zaplanowano blisko 300 wydarzeń

RZESZÓW. Rzeszowskie instytucje kultury przygotowały szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży na zbliżające się ferie zimowe. Zaplanowano m.in. koncerty, spektakle, warsztaty i wystawy. Łącznie będzie to blisko 300 wydarzeń.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kolejny pumptrack

RZESZÓW. Ruszył przetarg na budowę zespołu torów rowerowych, z przeszkodami i muldami. Obiekt powstanie na rzeszowskich Bulwarach.

Rzeszów

Miasto dofinansuje zajęcia dla dzieci i młodzieży

RZESZÓW. Podpisano umowy na dofinansowanie przez miasto zajęć dla dzieci i młodzieży w placówkach wsparcia dziennego, prowadzonych przez organizacje pozarządowe. Z oferty skorzysta 210 osób. 

Rzeszów

Kolejne inwestycje w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Ruszyły prace na kolejowej trasie z Rzeszowa do Strzyżowa n/Wisłokiem. Nowe przystanki ułatwią dostęp do kolei, a mijanki zapewnią możliwość większej liczby połączeń.

Rzeszów

Na rzeszowskich Bulwarach powstanie nowa podłoga taneczna

RZESZÓW. Na terenie Parku Kultury i Wypoczynku nad Wisłokiem powstanie nowa, wytrzymała podłoga taneczna. Będzie wykorzystywana m.in. podczas miejskich potańcówek.

Reklama