Rzeszów - Sobota, 27.12.2025
Reklama

Rusza druga runda zasadnicza w PlusLidze. Asseco zagra z MKS Ślepskiem Malow Suwałki

Dodano: 17.01.2020 r.

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Wyjazdowym meczem w Suwałkach siatkarze Asseco Resovii Rzeszów rozpoczną drugą rundę fazy zasadniczej w PlusLidze. W piątek o godz. 17.30 zagrają z MKS Ślepskiem Malow.

Ślepsk to beniaminek rozgrywek w PlusLidze, który znakomicie spisuje się w tym sezonie. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala po pierwszej rundzie zajmowali ósme miejsce w tabeli, mając za sobą kilka cenny zwycięstwa, a także sporo niespodzianek.

Jedną z nich było zwycięstwo Ślepska w Rzeszowie, gdzie beniaminek PlusLigi wygrał 3:1, a trener Kowal po raz pierwszy zwyciężył w hali Podpromie jako szkoleniowiec rywala. Co ciekawe, MVP spotkania został Nicolas Szerszeń… wypożyczony do Suwałk z Rzeszowa.

Ale Asseco Resovia wtedy była, a raczej zaczynała dołek. Pod koniec pierwszej rundy resoviacy wrócili już na właściwe tory i wygrała trzy spotkania z rzędu. Tym samym zrównała się punktami z zespołem z Suwałk. Tyle tylko, że rzeszowianie nie grali prawie miesiąc.
Reklama
PlusLiga miała długą pauzę związaną z kwalifikacjami olimpijskimi i większość zespołów pauzowała. Jedynie właśnie Ślepsk grał dość regularnie nadrabiając zaległości z wcześniejszych kolejek. Asseco Resovia natomiast głównie trenowała, bez trzech swoich graczy, Australijczyka Luke Perrego, Kanadyjczyka Nicholasa Hoaga i Belga Tomasa Rousseauxa. Wszyscy na szczęście dołączyli już do zespołu i pojadą z ekipą trenera Piotra Gruszki do Suwałk.

„ Chcemy wrócić do rytmu meczowego z końca roku, do tego co prezentowaliśmy wtedy. Przepracowaliśmy bardzo dobrze te kilka tygodni pomiędzy pierwszą i drugą rundą” – mówi Piotr Gruszka, trener Asseco Resovii.

Transmisję z meczu w Suwałkach przeprowadzi Polsat Sport.

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Księża diecezji rzeszowskiej zebrali ponad 360 tys. zł na walkę z koronawirusem

RZESZÓW. „Kapłański dar miłosierdzia” – tak nazwano zbiórkę pieniędzy na walkę z koronawiursem, jaką zorganizowali duchowni diecezji rzeszowskiej.

Rzeszów

Od 27.04 otwarte POP'y przy Lisa Kuli oraz Grottgera. Będzie można kupić tylko bilety

RZESZÓW. Jak informuje ZTM, będzie można kupić w dni robocze bilety autobusowe w POP’ach przy ul. Lisa Kuli i Grottgera. Żadne inne usługi nie będą realizowane.

Rzeszów

Wzrosła liczba mieszkańców Rzeszowa. Zbliżamy się do 200 tys.

RZESZÓW. O 2,4 % wzrosła liczba ludności w Rzeszowie w 2019 r. W porównaniu z poprzednim rokiem zawarto więcej małżeństw. Więcej było też zgonów, mniej natomiast było urodzeń.

Rzeszów

Telefoniczny dyżur ekspertów ZUS dotyczący emerytur i rent

RZESZÓW. W najbliższy czwartek eksperci ZUS będą odpowiadali na pytania klientów.

Rzeszów

Biało-żółte krawężniki przy zatokach autobusowych. "Aby było bezpieczniej"

RZESZÓW. W Rzeszowie trwa malowanie krawężników przy zatokach autobusowych. Docelowo prace mają objąć wszystkie przystanki.

Rzeszów

Powstało kolejne izolatorium. Tym razem w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie utworzono drugie na Podkarpaciu tzw. izolatorium.  Pierwsze powstało w Łańcucie, w Bursie - Szkolnym Schronisku Młodzieżowym.

Rzeszów

Wiemy, gdzie w Rzeszowie pojawią się kolejne maseczkomaty

RZESZÓW. Mamy listę ulic, na których zamontowane zostaną automaty ze środkami ochrony osobistej. 

Rzeszów

Pożary traw i nieużytków rolnych na Zalesiu. Dwukrotna interwencja strażaków

RZESZOW. Strażacy z PSP i OSP Rzeszów-Zalesie dwukrotnie wyjeżdżali dziś do pożarów.

Reklama