Rzeszów - Sobota, 11.07.2026
Reklama

Rusza kolejna edycja akcji profilaktycznej "Rak a Zdrowie"

Dodano: 14.10.2021 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. ZOZ nr 2 w Rzeszowie zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na profilaktyczne badania mammograficzne w ramach VIII edycji kampanii „RAK a ZDROWIE”. Akcja rozpoczyna się 14.10.2021 r. i jest skierowana do mieszkanek Rzeszowa i całego powiatu rzeszowskiego.

Celem akcji jest zachęcenie kobiet do dbania o własne zdrowie i regularnego wykonywania profilaktycznych badań mammograficznych.

Badania realizowane są w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ, w związku z tym Panie które nie wykonywały mammografii w ciągu ostatnich 2 lat, mogą się przebadać bez skierowania i bezpłatnie. Rejestracja na badanie odbywa się telefonicznie pod nr tel. 17 86 13 634 i 17 86 13 605 lub osobiście w Rejestracji RTG.

Badania mammograficzne można wykonywać w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. 8.00 – 18.00, w Pracowni  Mammograficznej w Przychodni Specjalistycznej – Centrum Diagnostycznym przy ul. Fredry 9 w Rzeszowie.

Pracownia wyposażona jest w wysokiej jakości cyfrowy aparat mammograficzny. Badania odbywają się w komfortowych warunkach, a także są całkowicie bezpieczne i przyjazne dla pacjentek.
 
Panie, które przebadają się w terminie 14.10.2021 r. – 31.12.2021 r. mogą wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych kupując los na loterię w cenie 1 zł.
Reklama
W tegorocznej edycji do wygrania jest 40 nagród rzeczowych, nagrodą główną jest robot sprzątający o wartości 900 zł. , pozostałe nagrody to m.in. zestawy kosmetyków kolorowych, drobne sprzęt AGD : parowary, sokowirówki, produkty do stylizacji włosów, produkty fitness: kijki do nornic walking, opaski smartband, maty do jogi a także bony na badania.

Zakup nagród do loterii był możliwy dzięki Sponsorom akcji którymi są: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, INGLOT Sp. z o.o., Greinplast Sp. z o.o., Karabela Sp. z o.o. oraz FPUH Deobox.

ZOZ Nr 2 w Rzeszowie zachęca Panie, aby zdecydowały się na wykonanie mammografii, ponieważ  profilaktyka raka piersi jest niezwykle ważna, wykrycie zmian chorobowych na bardzo wczesnym etapie pozwala szybko podjąć odpowiednie leczenie i daje duże szanse na pełny powrót do zdrowia. Warto dbać o swoje zdrowie, a przy okazji można wygrać atrakcyjną nagrodę.

Akcje profilaktyczną Rak a Zdrowie wspiera Powiat Rzeszowski, który objął ją Patronatem Honorowym.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Awantura na lotnisku w Jasionce. 40-latek palił papierosa blisko tankowanego samolotu

RZESZÓW/JASIONKA: Strażnicy Graniczni zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który palił papierosa na płycie lotniska, w pobliżu tankowanego samolotu, a następnie znieważył interweniujących wobec niego funkcjonariuszy. 40-latek był pod wpływem alkoholu.

Rzeszów

Tour de Pologne. W środę utrudnienia w ruchu na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z metą trzeciego etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne w Rzeszowie, w dniu 11 sierpnia, wystąpią utrudnienia w ruchu. Część ulic zostanie zamknięta. Kilkadziesiąt linii MPK pojedzie objazdami.

Rzeszów

W niedzielę przed Urzędem Wojewódzkim stanie mobilny punkt szczepień

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 8 sierpnia, przy ul. Grunwaldzkiej 15, przed siedzibą Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, po raz kolejny stanie mobilny punkt szczepień przeciwko Covid-19.

Rzeszów

Interaktywna ciężarówka pełna słodkości odwiedzi Rzeszów

RZESZÓW. W najbliższą sobotę do stolicy Podkarpacia przyjedzie Wawel Truck. Interaktywna ciężarówka pełna słodkości zaparkuje przy al. Cieplińskiego podczas Rajdu Rzeszowskiego. 

Rzeszów

30. Rajd Rzeszowski: Utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów

RZESZÓW. Część rzeszowskich ulic oraz odcinków lokalnych dróg zostanie wyłączona z ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Skrzyżowanie al. Wyzwolenia z al. Okulickiego do przebudowy

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która przebuduje skrzyżowanie al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. Inwestycja ma być dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Rzeszów

W Rzeszowie pojawi się ponad 400 nowych defibrylatorów AED. Ruszyła akcja #dajemyserce

RZESZÓW. Powstanie również aplikacja na telefon lokalizująca ich położenie.

Rzeszów

W sobotę zbiórka krwi w CH Plaza

RZESZÓW. W akcji mogą wziąć udział wszystkie osoby zainteresowane pomocą innym. 

Reklama