Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Rusza remont w rzeszowskim "Ekonomiku". Poprawią się warunki sanitarne i bezpieczeństwo uczniów

Dodano: 14.05.2024 r. / Redakcja

fot. Zespół Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie
fot. Zespół Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie

RZESZÓW. W sobotę, 18 maja rozpocznie się remont i modernizacja części korytarza oraz toalet w rzeszowskim Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Hoffmanowej. Koszt inwestycji to prawie 100 tys zł. Prace mają zakończyć się w sierpniu br.

Reklama

Remont wykona wyłoniona w przetargu firma RAF-MAR z Lutczy. Obejmie on swoim zakresem prace z zakresu rozbiórki, murarskie i instalacyjne. Przerobiona zostanie instalacja wodno-kanalizacyjna. Następnie zostaną położone tynki, płytki, wykonane zostaną prace malarskie i montaż urządzeń sanitarnych. Na posadzce ułożona zostanie wykładzina homogeniczna. Zainstalowane zostaną urządzenia grzewcze i wentylacyjne. W modernizowanych pomieszczeniach wykonana zostanie nowa instalacja elektryczna.

Remontowana część budynku będzie całkowicie zamknięta, dzięki czemu zajęcia szkolne będą mogły normalnie się odbywać.

- Prace będą prowadzone podczas nauki, ale nie będą przeszkadzały w prowadzeniu lekcji, bo część tę całkowicie wyłączymy z użytkowania. Natomiast głośne prace będą wykonywane w soboty lub po zajęciach lekcyjnych – informuje Tomasz Marmaj, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie.

Dzięki remontowi „w szkole poprawią się warunki sanitarne i bezpieczeństwo uczniów” - podkreśla dyrektor.

Roboty mają potrwać do 30 sierpnia 2024 r., nie jest wykluczone jednak, że inwestycję uda się ukończyć nieco wcześniej.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Znamy listę firm, które dostarczą śmieci do spalarni. Obok Rzeszowa i Strzyżowa… Warszawa

RZESZÓW. PGE Energia Ciepła wyłoniła 10 firm, które będą dostarczać odpady do spalarni w Rzeszowie.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów zwycięska po 10. kolejce PlusLigi

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokonali we własnej hali Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 w meczu 10. kolejki PlusLigi.

Rzeszów

Maraton Innowacji w PCI. Będą eksperymenty na pokładzie nanosatelitów

RZESZÓW. Już 17 grudnia br. w Podkarpackim Centrum Innowacji zaplanowano Maraton Innowacji.

Rzeszów

Zobacz, jak będzie wyglądał tunel pod rondem Pobitno [WIZUALIZACJA]

RZESZÓW. Ratusz za projekt tunelu zapłaci 1,4 mln zł. 

Rzeszów

Truskawiec dołącza do grona miast partnerskich Rzeszowa

RZESZÓW. Ukraińskie miasto Truskawiec zostało nowym miastem partnerskim stolicy innowacji. Umowę podpisano na Ukrainie. 

Rzeszów

Bilety papierowe na autobus miejski w Rzeszowie odejdą do lamusa?

RZESZÓW. Pierwsze autobusy z nowoczesnymi kasownikami wyjadą już w styczniu 2020 roku.

Rzeszów

Cenne zwycięstwo na wyjeździe Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. MVP spotkania został Kawika Shoji.

Reklama