Rzeszów - Poniedziałek, 09.06.2025
Reklama

Ruszył przetarg na modernizację ul. Grunwaldzkiej

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto poszukuje wykonawcy, który zajmie się przebudową ul. Grunwaldzkiej. Zanim jednak do przebudowy dojdzie, na teren inwestycji wejdą archeolodzy, podobnie jak to miało miejsce w przypadku remontu ul. Kościuszki i 3 Maja.

Jeżeli miastu uda się wszystko rozstrzygnąć już w pierwszym przetargu, to zmodernizowaną wersją ul. Grunwaldzkiej, mieszkańcy Rzeszowa przejdą po 31 lipca 2021 roku, gdyż właśnie do tego dnia wykonawca ma obowiązek zakończyć wszystkie prace.

Podobnie jak w przypadku ul. Kościuszki i ul. 3 Maja, zanim rozpocznie się przebudowa, swoje prace rozpoczną archeolodzy z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Na ul. Grunwaldzką wejdą najprawdopodobniej już w marcu.

Zgodnie z założeniami na ok. 247 metrowym odcinku znajdą się płyty kamienne zamiast obecnej nawierzchni. Zrewitalizowany zostanie również plac przed Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Oferty wykonawców, zainteresowanych realizacją przetargu, poznamy 25 lutego br. Na inwestycje miasto Rzeszów chce przeznaczyć ok. 4 mln zł.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowoczesny rezonans magnetyczny w szpitalu przy ul. Rycerskiej

RZESZÓW. W Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Rzeszowie otwarto nowoczesną Pracownię Rezonansu Magnetycznego. Pracownia posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Powstała dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Rzeszów

Ruszyła rozbudowa drogi z Rzeszowa do Jasionki. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Inwestycję za ponad 124 mln zł realizuje firma Budimex S.A.

Rzeszów

Dodatkowe pieniądze w budżecie Rzeszowa na projekty trzech inwestycji

RZESZÓW. Na wniosek Konrada Fijołka prezydenta Rzeszowa rada miasta zarezerwowała dodatkowe pieniądze w budżecie miasta na trzy ważne inwestycje.

Rzeszów

Budowa nowej szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego na finiszu

RZESZÓW. Obiekt ma być gotowy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023. Będzie tam miejsce dla 450 uczniów i 300 przedszkolaków.

Rzeszów

14 ekologicznych autobusów dla Rzeszowa. Umowy podpisane

RZESZÓW. Do Rzeszowa trafi kolejnych 14 ekologicznych autobusów. Miasto podpisało umowy na ich dostawę z firmami Autosan i Solaris.

Rzeszów

Rekordowy czerwiec na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Blisko 80 tysięcy pasażerów obsłużył w czerwcu 2022 r. port lotniczy Rzeszów-Jasionka. 

Rzeszów

Rusza budowa II linii technologicznej ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. Wmurowano kamień węgielny pod budowę II linii technologicznej Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie.  Inwestycja PGE Energia Ciepła z Grupy PGE ma być gotowa w IV kwartale 2024 roku.

Reklama