Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Ruszył przetarg na odbiór śmieci w 2020 i 2021 roku

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Wykonawcę, który zajmie się wywozem śmieci w 2020 i 2021 roku, poznamy po 27 sierpnia br. W przyszłych latach ma obowiązywać aktualnie funkcjonujący regulamin wywozu odpadów.

Czy na mieszkańców Rzeszowa czekają kolejne powtórki przetargu i ogólne zamieszanie jakie zostało wywołane m.in. wprowadzeniem nowego regulaminu, który notabene został unieważniony? Tego na dzień dzisiejszy nie wiadomo. Póki co wiemy, że ruszył przetarg na odbiór i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Miasto Rzeszów w 2020 i 2021 roku.

Aktualnie obowiązujący harmonogram w nowym roku nie ulegnie zmianie: „Będą takie same zasady jakie zostały wprowadzone w lipcu” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszów. Zgodnie z przyjętym systemem, który ma obowiązywać również w przyszłych latach, odpady będą odbierane z następującą częstotliwością:

W zabudowie jednorodzinnej:
 
  • Metale i tworzywa sztuczne – nie rzadziej niż jeden raz w na dwa tygodnie
  • Papier – nie rzadziej niż jeden raz na dwa tygodnie
  • Szkło – nie rzadziej niż jeden raz w miesiącu
  • Bio – nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu
  • Niepodlegające segregacji – nie rzadziej niż jeden wcześniej raz w tygodniu
  • Zmieszane – nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu 

W zabudowy wielolokalowej:
Reklama
 
  • Metale i tworzywa sztuczne – nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu
  • Papier – nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu
  • Szkło – nie rzadziej niż jeden raz w miesiącu
  • Bio – nie rzadziej niż dwa razy w tygodniu Niepodlegające segregacji – nie rzadziej niż dwa razy w tygodniu
  • Zmieszane – nie rzadziej niż dwa razy w tygodniu
 
Póki co wielką niewiadomą stanowią możliwe podwyżki cen. Wszystko uzależnione jest od PGE, która zajmuje się utylizacją odpadów oraz cenami za ich składowanie. Wiadomo, że zarówno w 2020, jak i w 2021 roku, Ratusz na odbiór śmieci zarezerwował w budżecie kwotę 42 mln zł. Oferty wykonawców poznamy najwcześniej po 27 sierpnia br.



Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przetarg dot. połączenia Al. Kopisto z ul Wierzbową już w lutym?

RZESZÓW. Projektowana droga ma mieć dwa pasy o szerokości 3,5 metrów.

Rzeszów

Rewitalizacja ul. Grunwaldzkiej może się rozpocząć już na wiosnę

RZESZÓW. W ratuszu słyszymy, że dokumentacja projektowa na rewitalizację ul. Grunwaldzkiej jest gotowa. Inwestycja może ruszyć już w marcu.

Rzeszów

Znaleziono zwłoki 70-latka. Prokuratura: „Mamy do czynienia najprawdopodobniej z zabójstwem”

GŁOGÓW MŁP. Niewykluczone, że do śmierci 70-latka mogły przyczynić się osoby trzecie.

Rzeszów

Malują usta na różowo, by walczyć z rakiem. Już niebawem Pink Lips Project

RZESZÓW. Kobiety będą miały szansę uczestniczyć w evencie profilaktyczno-edukacyjnym organizowanym w Galerii Rzeszów 25 stycznia w godzinach 12:00-16:00.

Rzeszów

Wzrosną ceny za odbiór śmieci w Rzeszowie. W środę sesja nadzwyczajna

RZESZÓW. Radni w środę zajmą się m.in. projektem uchwały ustalającym nowy cennik za odbiór odpadów.

Rzeszów

10 mln za żłobek i przedszkole na os. Przybyszówka

RZESZÓW. Placówka zdolna będzie pomieścić nawet 353 dzieci.

Rzeszów

Policja rozdaje „bilety lotnicze” dla poszukiwanych osób

RZESZÓW. Rzeszowska policja przygotowała „bilet lotniczy” na lot linii „Police Airlines”.

Rzeszów

Porażka Asseco w Suwałkach

RZESZÓW. Spotkanie w Suwałkach rozpoczęło się zupełnie inaczej niż pierwszy mecz tych drużyn w Rzeszowie. 

Reklama