Rzeszów - Poniedziałek, 17.08.2026
Reklama

Ruszyła budowa miejskiej plaży nad Wisłokiem [ZDJĘCIA]

Dodano: 11.10.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Pod koniec września rozpoczęły się prace przy zagospodarowaniu terenu na prawym brzegu Wisłoka, w rejonie zapory. Powstaje tam zapowiadana od dawna miejska plaża z drewnianymi podestami, ławkami, leżakami i parkletami.

Pomysł na zagospodarowanie plaży nad Wisłokiem zwyciężył w ubiegłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt pn. „Wisłok – zielona strefa wypoczynku”, zdobył najwięcej głosów w Kategorii I (6 796 głosów).

- Będziemy chcieli, aby plaża powstała w formie naturalistycznej, stworzymy tu wydmy, ścieżki wykonane z drewnianych podestów, postawimy ławki, leżaki i parklety. Wszystko w stylu marynistycznym. Wnioskodawcą tego projektu był pan Mirosław Ruszała, którego zaprosimy do siebie i omówimy założenia tego zadania – mówiła rok temu Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie, podczas konferencji zorganizowanej przy okazji ogłoszenia wyników RBO 2024.

Prace przy budowie miejskiej plaży już trwają. Teren, o powierzchni ponad 1,6 ha, na którym powstanie, zostanie utwardzony. Jego dużą część wypełni piasek. Powstaną ścieżki dla pieszych z nawierzchnią żwirową oraz drewniane podesty.

Zamontowane zostaną elementy małej architektury, takie jak ławki, leżaki, ramy widokowe, siedziska, pergole, i kosze na śmieci.

Teren zostanie oświetlony lampami solarnymi.

Reklama

Koszt inwestycji to 2,7 mln zł. Miasto miało przeznaczone na ten cel nieco pond 1,9 mln zł. Prezydent Rzeszowa zdecydował o dołożeniu brakującej kwoty.

Zadanie realizuje wyłoniona w przetargu firma Arko z Dzikowca. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku, jednak ze względu na sezon jesienno-zimowy, oficjalne otwarcie nowego terenu rekreacyjnego nad Wisłokiem zaplanowano na wiosnę 2025 roku.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z BUDOWY MIEJSKIEJ PLAŻY W RZESZOWIE



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Upamiętnią ofiary rzezi wołyńskiej. W piątek marsz w Rzeszowie

RZESZÓW. W piątek, 10 lipca 2026 r. przez centrum Rzeszowa przejdzie marsz upamiętniający ofiary ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich wobec mniejszości polskiej. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Wolne Podkarpacie.

Rzeszów

Ranił nożem syna konkubiny. Mieszkaniec Rzeszowa aresztowany na trzy miesiące

RZESZÓW. 35-letni mieszkaniec Rzeszowa, który ranił nożem 23-latka, spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie tymczasowym. Napastnikowi grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Ruszyły zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę

RZESZÓW. Trwają zapisy na 49. Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Organizatorzy zapraszają zarówno tych, którzy chcą pokonać całą trasę, jak i osoby wybierające formę sztafetową.

Rzeszów

Naprawy kanalizacji w Rzeszowie bez wykopów i bez utrudnień. MPWiK postawiło na nowoczesny sprzęt

RZESZÓW. Robot do czyszczenia kanalizacji i technologia utwardzania rur światłem UV – to dwa nowe urządzenia, które trafiły do rzeszowskich wodociągów. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zapowiada, że dzięki nim awarie sieci...

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na al. Sikorskiego. Motocyklista zginął na miejscU

RZESZÓW. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na al. Sikorskiego w Rzeszowie. Kierujący citroenem zderzył się z motocyklem. 36-letni motocyklista zginął na miejscu.

Rzeszów

Pożar mieszkania przy ul. Twardowskiego. Dwie osoby w szpitalu, ogień prawdopodobnie od hulajnogi

RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru, do którego dziś rano przy ul. Jana Twardowskiego w Rzeszowie. Dwie osoby przebywające w mieszkaniu trafiły do szpitala, jednak ich obrażenia nie są poważne.

Rzeszów

Nietypowy autobus na ulicach Rzeszowa. MPK rozpoczęło testy nowego elektryka

RZESZÓW. Wyglądem przypomina tramwaj, ale jeździ jak autobus. Na ulice miasta wyjechał elektryczny Irizar ieTram 12. Pojazd będzie testowany do 24 lipca na różnych liniach.

Rzeszów

Rzeszów światową stolicą siatkówki plażowej. W centrum miasta rusza Puchar Świata [Harmonogram]

RZESZÓW. Po raz pierwszy Rzeszów będzie gospodarzem Pucharu Świata w siatkówce plażowej. Najlepsze pary z całego świata powalczą w naszym mieście o punkty, prestiż i zwycięstwo. To ten sam cykl turniejów, który...

Reklama