Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

Ruszyła rozbudowa ul. Robotniczej. Powstanie ścieżka pieszo-rowerowa

Dodano: 10.06.2026 r. / Redakcja

ul. Robotnicza w Rzeszowie - fot. Archiwum RESinet.pl
ul. Robotnicza w Rzeszowie - fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Rozpoczęły się roboty budowlane w ramach rozbudowy drogi powiatowej – ul. Robotniczej. Inwestycja warta ponad 5,1 mln zł obejmie m.in. budowę niemal kilometrowej ścieżki pieszo-rowerowej. Zadanie dofinansowano ze środków unijnych.

Po pracach przygotowawczych wykonawca – firma STRABAG – rozpoczął ustawianie krawężników pod projektowaną ścieżkę pieszo-rowerową. Równolegle prowadzone są roboty związane z przebudową sieci elektrycznej oraz pozostałej infrastruktury technicznej kolidującej z inwestycją.

Kluczowym elementem projektu będzie budowa ścieżki pieszo-rowerowej o długości 920 m – od skrzyżowania z al. Sikorskiego do ul. Ćwiklińskiej. Trasa będzie miała 3 metry szerokości, a miejscami 3,5 metra. Uzupełnieniem układu komunikacyjnego będą nowe chodniki.

Zakres prac obejmuje także przebudowę skrzyżowań z ul. Spacerową i ul. Zelwerowicza, zatok autobusowych oraz miejsc parkingowych.

Istotnym elementem inwestycji będzie wykonanie systemu kanalizacji deszczowej oraz kompleksowe odwodnienie terenu, w tym około 150-metrowe przykrycie potoku Matysówka. Powstanie również nowe oświetlenie uliczne.

Wartość inwestycji to 5 120 920,72 zł. Zadanie jest dofinansowane z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027 w ramach projektu „Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie ROF".


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezrobotni mogą otrzymać dotację na założenie firmy

RZESZÓW. PUP w Rzeszowie ogłosił kolejną edycję naboru wniosków ws. dofinansowań na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Można otrzymać nawet 20 tys. zł wsparcia.

Rzeszów

Różowa sobota w Rzeszowie. Bezpłatne badania i konsultacje dla kobiet

​RZESZÓW. W sobotę 23 października w KSW nr 1 w Rzeszowie wszystkie chętne kobiety będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań piersi w ramach tzw. różowego października.

Rzeszów

Powstaną kolejne przejścia dla pieszych w powiecie rzeszowskim

W przyszłym roku Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie wykona kolejnych pięć przejść dla pieszych w czterech miejscowościach powiatu. Pieniądze na ten cel udało się pozyskać w naborze uzupełniającym z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Rzeszów

Znamy listę zadań do realizacji w ramach RBO na 2022 r.

RZESZÓW. Dzisiaj poznaliśmy zwycięzców przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Środki o łącznej wartości 8,2 mln w ramach trzech kategorii otrzyma 37 inicjatyw. Na projekty padło rekordowo dużo głosów.

Rzeszów

Zdemontowano inteligentną wiatę przystankową przy ul. Lisa Kuli. Powróci za kilka dni

RZESZÓW. Wiata będzie prezentowana podczas targów Smart City Expo. Zastąpi ją tymczasowy przystanek.

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski wyróżniony w konkursie Lodołamacze 2021

RZESZÓW. Podczas XVI edycji konkursu Lodołamacze 2021 Uniwersytet Rzeszowski został dwukrotnie nagrodzony. Laureaci konkursu to pracodawcy przełamujący stereotypy i uprzedzenia wobec osób z niepełnosprawnościami.

Rzeszów

Rusza kolejna edycja akcji profilaktycznej "Rak a Zdrowie"

RZESZÓW. ZOZ nr 2 w Rzeszowie zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na profilaktyczne badania mammograficzne w ramach VIII edycji kampanii „RAK a ZDROWIE”.

Reklama