Rzeszów - Niedziela, 17.08.2025
Reklama

Ruszyły loty z Rzeszowa do Rzymu

Dodano:

fot. Maciej Terpiński / port lotniczy Rzeszów-Jasionka
fot. Maciej Terpiński / port lotniczy Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW/JASIONKA. W środowe popołudnie na lotnisku Rzeszów-Jasionka powitano pierwszy samolot z Rzymu. Wizz Air latać będzie z Podkarpacia do stolicy Włoch co najmniej dwa razy w tygodniu.

Zainteresowanie lotami do stolicy Italii jest spore, w środę do Rzymu poleciał samolot pełen pasażerów, a przewoźnik do oferowanych latem samolotów w środy i niedziele dokłada jeszcze loty w niektóre piątki.

– W tym sezonie wakacyjnym z Jasionki można udać się do ponad 20 kierunków, ale spośród destynacji oferowanych w lotach regularnych na pierwszy plan wysuwa się połączenie Wizz Air. To destynacja całoroczna, z dogodnym rozkładem zarówno dla pasażerów wyjeżdżających na wakacje, jak i udających się na krótkie wypady urlopowe czy biznesowe – dodaje Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

W środy samoloty będą startować z lotniska w Fiumicino o 14.05, w Jasionce wylądują o 16.20. W drogę powrotną z Rzeszowa udadzą się o 16.55, by na lotnisku w Rzymie być o 19.20. Natomiast w niedzielę z Włoch wylatują o 6.55, w Rzeszowie są o 9.10, zaś w drogę powrotną ruszają o 9.45, by dolecieć do Italii na 12.10.
Reklama
Na trasie pomiędzy Jasionką a Fiumicino, największym portem lotniczym Włoch, operować będą Airbusy A321neo. To nowoczesne, komfortowe, wąskokadłubowe, paliwooszczędne samoloty, charakteryzuje się znaczącą redukcją hałasu i emisji CO2, które zabierają na pokład do 239 pasażerów.

– Niskokosztowe taryfy Wizz oraz bogata sieć tras sprawiają, że podróżowanie jest teraz przystępne dla wszystkich, a pasażerowie mogą planować fascynujące podróże i odkrywać świat. Cieszymy się także, że możemy obsługiwać naszą najnowszą trasę najbardziej przyjaznym dla środowiska Airbusem A321 neo, zapewniając, że podróżowanie stanie się bardziej przystępne cenowo, ale także bardziej zrównoważone. Z niecierpliwością czekamy na powitanie wszystkich pasażerów na pokładach naszych samolotów – przyznaje Zsuzsa Trubek, managerka ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

Pierwsze połączenie z Rzymem witano hucznie. Polscy piloci dostali pamiątkowy tort, pod samolotem zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z wicemarszałkiem Piotrem Pilchem oraz prezesem Adamem Hamryszczakiem, a pasażerowie już w terminalu mogli poczuć klimat i smaki Italii.

 
Źródło: port lotniczy Rzeszów-Jasionka
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kąpielisko Miejskie przy ul. Kwiatkowskiego znów otwarte

RZESZÓW. Od piątku na rzeszowskiej Żwirowni powiewa biała flaga. Oznacza to, że woda jest zdatna do kąpieli.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami z cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się z mieszkańcami trzech osiedli.

Rzeszów

Prawie 300 wolnych miejsc w rzeszowskich żłobkach

RZESZÓW. Rzeszów zachęca rodziców do skorzystania z usług świadczonych przez Miejski Zespół Żłobków. Od września będzie wolnych 290 miejsc w rzeszowskich żłobkach. Są one dostępne we wszystkich placówkach oprócz Żłobka nr 7...

Rzeszów

Na kilka godzin zamkną Most Zamkowy. Objazdy autobusów MPK

RZESZÓW. W związku z organizacją wielkiego koncertu w ramach ESK 2025, który odbędzie się przy hali Podpromie, w piątek, 27 czerwca przez kilka godzin Most Zamkowy będzie nieprzejezdny. Dla autobusów komunikacji miejskiej...

Rzeszów

Zakaz kąpieli na rzeszowskiej Żwirowni

RZESZÓW. Na rzeszowskiej Żwirowni wywieszono czerwoną flagę. Powód: Oczekiwanie na wynik badania jakości wody. Do tego czasu obowiązuje zakaz kąpieli.

Rzeszów

Śledztwo w sprawie pożaru mieszkania przy ul. Popiełuszki

RZESZÓW. Trwa śledztwo w sprawie tragicznego pożaru do którego doszło w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Popiełuszki na osiedlu Nowe Miasto. W pożarze zginęła 14-letnia dziewczynka.

Rzeszów

Utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu ul. Maczka i Siemieńskiego. Możliwe opóźnienia autobusów MPK

RZESZÓW. W nocy z 23 na 24 czerwca na przebudowywanym skrzyżowaniu ulic Maczka i Siemieńskiego wystąpią utrudnienia w ruchu. Układana będzie ostatnia warstwa nawierzchni.

Rzeszów

Z Rzeszowa do Edynburga. Ryanair uruchamia nowe połączenie

RZESZÓW/JASIONKA. Jesienią br. Ryanair uruchamia bezpośrednie loty z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka do Edynburga. Trasa będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu w poniedziałki i piątki.

Reklama