Rzeszów - Sobota, 21.06.2025
Reklama

Ruszyły połączenia lotnicze z Rzeszowa do Czarnogóry

Dodano:

fot. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka
fot. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW/JASIONKA. 29 czerwca z Jasionki poleciał pierwszy samolot do Podgoricy. Stolica Czarnogóry to kolejna nowość w siatce połączeń podrzeszowskiego lotniska, które latem oferuje ponad 20 kierunków do 12 krajów.
 
– Czarnogóra idealnie wpisuje się w trend podróżowania mieszkańców Podkarpacia i sąsiednich regionów, a dwugodzinny lot samolotem jest świetną alternatywą do długich podróży samochodem. Lepiej ten czas wykorzystać na wypoczynek na urokliwych plażach z widokiem na góry – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Pierwszy samolot Airbus A320 zabrał na pokład niemal komplet, 176 pasażerów. Z tego faktu bardzo zadowoleni byli przedstawiciele Rego-Bis, touroperatora połączenia, który sprzedaje nie tylko pełne pakiety wakacyjne, ale też same loty do Podgoricy.

– Cieszymy się z rozwoju współpracy z Air Montenegro oraz Portem Lotniczym Rzeszów-Jasionka w sezonie 2023 – przyznała Estera Sobalkowska, dyrektorka ds. produktu w Rego-Bis. – Jak widać po zapełnieniu samolotu, coraz więcej turystów chce odkrywać uroki tego pięknego kraju. Z tego powodu zdecydowaliśmy się w obecnym sezonie zaoferować naszym klientom połączenia do Czarnogóry nie tylko z Katowic, ale również i z Rzeszowa.
Reklama
Jasionka jest bowiem drugim polskim lotniskiem, który korzysta z usług tego touroperatora, specjalizującego się w lotach na Bałkany. Pierwszy rejs uczczono salutem wodnym od lotniskowej straży pożarnej oraz upominkami od biura podróży i lotniska.

– Współpraca Rego-Bis i Air Montenegro jest idealnym przykładem synergii pomiędzy touroperatorem i przewoźnikiem lotniczym. Sukcesywnie zwiększany jest program z Polski do Czarnogóry. Efektem tego jest dodanie do siatki połączeń Rzeszowa, dzięki czemu mieszkańcy Podkarpacia stają przed możliwością odkrywania wspaniałej i wciąż tajemniczej Czarnogóry – dodał Michał J. Wichrowski, założyciel PMA Aviation i przedstawiciel Air Montenegro w Polsce
.
Kolejne rejsy do Podgoricy zaplanowane są na czwartki, do 28 września. Latem z portu lotniczego w Jasionce można dostać się czarterami do Czarnogóry, Turcji, Grecji, Bułgarii, Albanii oraz – połączeniami regularnymi – do USA, Włoch, Chorwacji, Irlandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Gdańska.

 
Źródło: port lotniczy Rzeszów-Jasionka
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Więcej miejsc wypoczynkowych dla pieszych w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Kolejne parklety – czyli miejsca służące odpoczynkowi złożone z ławek oraz zieleni pojawią się w centrum Rzeszowa.

Rzeszów

Startuje Rzeszowski Budżet Obywatelski na 2023 rok

RZESZÓW. W czwartek 7 lipca rozpoczyna się nabór projektów zadań do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. 

Rzeszów

W Plazie uruchomiono centrum TUTU dla ukraińskich i polskich dzieci

RZESZÓW. Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin zostało nowym najemcą w CH Plaza Rzeszów. PSAR na powierzchni ponad 300 mkw. prowadzi Centrum TUTU.

Rzeszów

Rozbudowany lotniczy plac zabaw MTUlandia został przekazany miastu

RZESZÓW. Zakończono trzeci etap rozbudowy lotniczego placu zabaw MTUlandia przy ul. Sondeja. W piątek nastąpiło jego oficjalne przekazanie miastu Rzeszów.

Rzeszów

Rusza budowa ronda w rejonie ZUS. Zmiana organizacji ruchu

RZESZÓW. W poniedziałek po południu rozpocznie się jeden z ostatnich etapów potężnej inwestycji drogowej w śródmieściu Rzeszowa.

Rzeszów

Ulicę Warszawską przebuduje firma Strabag. Prace zakończą się jesienią 2023 roku

RZESZÓW. To będzie jedna z największych inwestycji, które rozpoczną się w tym roku. 

Rzeszów

Pani Beata wygrała samochód w loterii PIT-owej "Rzeszów to My"

RZESZÓW. Beata Płonka z Rzeszowa została właścicielką nowiutkiego Renault Clio. Samochód wygrała w loterii PIT-owej Urzędu Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Powstanie droga łącząca ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską

RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli powstanie około 400-metrowy odcinek drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z ulicą Dynowską. Miasto ogłosiło już przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Reklama