Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. 13 tras z Rzeszowa, najdłuższa ma 102 km

Dodano: 15.03.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. 13 tras z Rzeszowa w tegorocznej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Ochotnicy na „cichą” przeprawę wyruszą już 12 kwietnia.

Przypomnijmy, że Ekstremalna Droga krzyżowa jest pomysłem ks. J. Stryczka (współautora Szlachetnej Paczki) oraz członków Męskiej Strony Rzeczywistości i trwa nieprzerwanie od 2009 roku.

Podobnie jak w roku ubiegłym, tegoroczna edycja również obejmuje 13 tras z Rzeszowa. Ochotnicy ze stolicy województwa podkarpackiego mogą udać się m.in. do Łańcuta, Przemyśla, Leżajska, Krosna oraz Mielca.

Najdłuższą trasą jest ta biegnąca do pustelni św. Jana z Dukli, aż 102 km. Najkrótszą trasa prowadzi do Łańcuta – 27 km. Szczegółowa lista tras dostępna jest TUTAJ.
Reklama
Obecnie trwają zapisy na wydarzenie.14 marca na facebookowym profilu wydarzenia ukazała się informacja, że aktualnie jest już 100 zapisanych osób. W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje Reguła Milczenia.

Trasę możemy przejść samotnie bądź w niewielkich grupach. Tegoroczna edycja odbędzie się w nocy 12 kwietnia. Motywem edycji będzie hasło: Kościół XXI wieku.
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W nocy z 24 na 25 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Zegarki przestawiamy z godz. 3:00 na godz. 2:00. W związku z tym nastąpią zmiany w kursowaniu linii...

Rzeszów

Wszystkich Świętych 2020. Jak pojadą autobusy w Rzeszowie?

RZESZÓW. W okresie Wszystkich Świętych nastąpią zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Jak co roku ZTM uruchomi dodatkowe linie specjalne, które ułatwią dojazd do cmentarzy. Większość autobusów specjalnych będzie kursowała co 10 min.

Rzeszów

FOTO. Strajk rolników w Rzeszowie. Utrudnienia na obwodnicy

RZESZÓW. Od rana traktory wjeżdżają do Rzeszowa. O godz. 11:00 protestujący rolnicy zgromadzą się przed Urzędem Wojewódzkim.

Rzeszów

Odwołana wystawa fotografii Chrisa Niedenthala odbędzie się w innym miejscu

RZESZÓW. Dyrekcja rzeszowskiego „plastyka” odwołała wystawę fotografii Chrisa Niedenthala. Organizatorzy znaleźli nowe miejsce.

Rzeszów

MKS zawiesza część kursów

RZESZÓW. W związku z wprowadzeniem od 16 października br. nauki zdalnej w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych, autobusy MKS będą kursować z ograniczeniami.

Rzeszów

WSPiA zainaugurowała nowy rok akademicki

RZESZÓW. Bez udziału zaproszonych gości, studentów i pracowników – tak wyglądała w tym inauguracja 26. roku akademickiego w najstarszej niepublicznej uczelni na Podkarpaciu.

Rzeszów

Zbiórka niebezpiecznych odpadów w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 19 do 23 października 2020 r. na terenie miasta odbędzie się zbiórka odpadów niebezpiecznych.

Rzeszów

Nowe limity pasażerów w MPK. Ile osób wsiądzie do autobusu?

RZESZÓW. W związku z obowiązującymi od dziś nowymi zasadami, autobusami może podróżować ograniczona liczba osób. Ile pasażerów może wsiąść do poszczególnych modeli pojazdów rzeszowskiej komunikacji miejskiej?

Reklama