Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

Ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. 13 tras z Rzeszowa, najdłuższa ma 102 km

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. 13 tras z Rzeszowa w tegorocznej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Ochotnicy na „cichą” przeprawę wyruszą już 12 kwietnia.

Przypomnijmy, że Ekstremalna Droga krzyżowa jest pomysłem ks. J. Stryczka (współautora Szlachetnej Paczki) oraz członków Męskiej Strony Rzeczywistości i trwa nieprzerwanie od 2009 roku.

Podobnie jak w roku ubiegłym, tegoroczna edycja również obejmuje 13 tras z Rzeszowa. Ochotnicy ze stolicy województwa podkarpackiego mogą udać się m.in. do Łańcuta, Przemyśla, Leżajska, Krosna oraz Mielca.

Najdłuższą trasą jest ta biegnąca do pustelni św. Jana z Dukli, aż 102 km. Najkrótszą trasa prowadzi do Łańcuta – 27 km. Szczegółowa lista tras dostępna jest TUTAJ.
Reklama
Obecnie trwają zapisy na wydarzenie.14 marca na facebookowym profilu wydarzenia ukazała się informacja, że aktualnie jest już 100 zapisanych osób. W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje Reguła Milczenia.

Trasę możemy przejść samotnie bądź w niewielkich grupach. Tegoroczna edycja odbędzie się w nocy 12 kwietnia. Motywem edycji będzie hasło: Kościół XXI wieku.
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Niecodzienne rozstrzygnięcie ws. zabezpieczenia terenów zielonych wzdłuż Wisłoka

RZESZÓW. Radni Rozwoju Rzeszowa nie wzięli udziału w głosowaniu nad przyjęciem planu zagospodarowania terenów wzdłuż Wisłoka. „Za” byli radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.

Rzeszów

Budowa żłobka i przedszkola na os. Przybyszówka za droga dla miasta?

RZESZÓW. Budynek, w którym znajdzie się żłobek i przedszkole ma powstać przy ul. Iwonickiej. Obiekt przyjmie 353 dzieci, jednak na dzień dzisiejszy przetarg na wykonanie inwestycji zostanie najprawdopodobniej unieważniony.

Rzeszów

Rektor UR odwołuje wydarzenia oraz zaleca kwarantannę domową

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwester Czopek wydał kolejne oświadczenie w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją dotyczącą koronawirusa.

Rzeszów

Związek Gmin PKS ma nowoczesne zaplecze techniczne

Przy bazie PKS w Rzeszowie wybudowano halę zaplecza technicznego wraz z częścią biurowo - socjalną, o powierzchni ponad 1000 m.

Rzeszów

Europejskie Forum Rolnicze w Jasionce odwołane w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

​Jedno z najważniejszych wydarzeń w branży rolno-spożywczej zostało odwołane w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19. Organizatorzy wydali oświadczenie.

Rzeszów

Policjantka z Rzeszowa pomogła potrąconemu 12-latkowi

RZESZÓW. Będąca przed służbą policjantka z rzeszowskiej komendy udzieliła pomocy 12-letniemu chłopcu, który został potrącony przez samochód na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Rzeszów

Butelkomaty zbyt kosztowne dla miasta

RZESZÓW. Powraca sprawa montażu w mieście automatów na zużyte butelki plastikowe. Tym razem głos w tej sprawie zabrała radna Prawa i Sprawiedliwości.

Rzeszów

Zakończono przebudowę letniego pałacu Lubomirskich

RZESZÓW. Trwające od ponad 5 lat prace konserwatorskie zostały zakończone. Letni pałac Lubomirskich przy al. Pod Kasztanami został ostatecznie odrestaurowany.

Reklama