Rzeszów - Środa, 17.12.2025
Reklama

Ryk silników i zapach metanolu powróci na Hetmańską 69

Dodano: 12.12.2019 r.

fot. Piotr Majewski / foto.resinet.pl
fot. Piotr Majewski / foto.resinet.pl
RZESZÓW.  Żużel w Rzeszowie powoli wstaje z kolan. Pierwszym krokiem do odzyskania utraconej renomy jest uzyskanie licencji na start w 2 lidze żużlowej w sezonie 2020.

Mamy oficjalne potwierdzenie o przyznaniu licencji dla Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego, które zezwala na występy drużyny w II lidze żużlowej 2020. Licencja ma charakter warunkowy, a warunkiem jaki musi spełnić RzTŻ, to podpisanie umowy z miastem na wynajem stadionu przy ul Hetmańskiej 69.

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni i dumni, że żużel wraca do Rzeszowa a za około 4 miesiące usłyszymy warkot motocykli i poczujemy zapach metanolu przy Hetmańskiej 69!” – czytamy na stronie Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego.

Po tym jak Speedway Stal Rzeszów nie otrzymał licencji na sezon 2019(link), żużel w Rzeszowie praktycznie nie istniał, a o jego ostatnie tchnienia walczyła jedynie grupa ludzi, dla których czarny sport to coś więcej niż tylko bezkształtny ryk silników.
Reklama
Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe oficjalnie powstało w Rzeszowie 9 września 2019 roku. Założycielami RzTŻ są pasjonaci żużla z Rzeszowa, przedstawiciele różnych zawodów w tym prawnicy, doradcy finansowi, naukowcy. W większości są to osoby prowadzące własne firmy na terenie stolicy innowacji. Prezesem zarządu został Leszek Gubernat, jego zastępca jest Jan Madej, natomiast członkami zarządu został Janusz Ryszard Rak oraz Józef Lis.

„To nowy podmiot na mapie żużlowej kraju powstały w miejscu o bardzo bogatej tradycji sportów motorowych. RzTŻ odcina się od niechlubnej działalności ostatnich władz żużla w Rzeszowie i nie ponosi odpowiedzialności za jej „dokonania”. Wyłoniliśmy nowe władze, przed którymi stoi ambitny plan odbudowy żużla w Rzeszowie” – informuje RzTŻ.
 
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Baranówce powstał sad owocowy z miejscem na ognisko i grilla [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W rejonie ulic: Obrońców Poczty Gdańskiej, Zajęczej i Raginisa powstał sad owocowy z aleją wiśniową, miejscem na ognisko i paleniskiem.

Rzeszów

Rzeszów otrzymał dofinansowanie na dwa ekologiczne projekty

RZESZÓW. Zakup nowych, ekologicznych autobusów oraz w działaniach na rzecz poprawy jakości powietrza w Rzeszowie – to projekty, na które Rzeszów otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych.

Rzeszów

Wigilia Miejska na rzeszowskim Rynku. Życzenia, wspólne kolędowanie, poczęstunek i wiele więcej

RZESZÓW. 18 grudnia na rzeszowskim Rynku odbędzie się tradycyjna Wigilia Miejska z udziałem przedstawicieli władz miasta i województwa oraz zaproszonych gości. Będą życzenia, wspólne kolędowanie, wigilijne smakołyki oraz występy artystyczne. Początek o...

Rzeszów

Pożar mieszkania na placu Śreniawitów. Policja wyjaśnia przyczyny zdarzenia

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci pracują nad wyjaśnienie okoliczności pożaru, do którego doszło wczoraj w jednym z mieszkań w kamienicy na Placu Śreniawitów. Dwie osoby trafiły do szpitala, ewakuowano jedenastu mieszkańców.

wypadek na rondzie kuronia

Autokar z kilkudziesięcioma pasażerami wypadł z ronda. 14 osób trafiło do szpitala

RZESZÓW. Najprawdopodobniej zaśnięcie kierowcy było przyczyną niedzielnego wypadku na rondzie Kuronia w Rzeszowa. Autokar turystyczny przejechał przez rondo na wprost i wjechał na pas zieleni ulicy Rzecha. 14 pasażerów trafiło do szpitali.

Rzeszów

Niewybuchy w Jasionce. Wykopano i zabezpieczono ponad 2 tys. pocisków

JASIONKA. Podczas robót ziemnych w Jasionce natrafiono na tysiące pocisków artyleryjskich z okresu II wojny światowej. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się saperzy.

Rzeszów

Dwudniowe targi terrarystyczne w hali Podpromie. Pojawią się ekskluzywne okazy z USA

RZESZÓW. Egzotyczne gatunki zwierząt, unikatowe okazy z różnych zakątków świata, kompleksowe wyposażenie terrariów oraz fachowe porady doświadczonych ekspertów — to wszystko czeka na początkujących i zaawansowanych miłośników hodowli zwierząt już w ten...

Rzeszów

Zmiany na rondzie Pobitno. Miasto szuka projektanta

RZESZÓW. Miasto szuka firmy, która wykona projekt przebudowy ronda Pobitno. - Aby usprawnić i upłynnić ruch powstaną tam przede wszystkim dodatkowe, alternatywne pasy ruchu – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Reklama