Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

Ryk silników i zapach metanolu powróci na Hetmańską 69

Dodano:

fot. Piotr Majewski / foto.resinet.pl
fot. Piotr Majewski / foto.resinet.pl
RZESZÓW.  Żużel w Rzeszowie powoli wstaje z kolan. Pierwszym krokiem do odzyskania utraconej renomy jest uzyskanie licencji na start w 2 lidze żużlowej w sezonie 2020.

Mamy oficjalne potwierdzenie o przyznaniu licencji dla Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego, które zezwala na występy drużyny w II lidze żużlowej 2020. Licencja ma charakter warunkowy, a warunkiem jaki musi spełnić RzTŻ, to podpisanie umowy z miastem na wynajem stadionu przy ul Hetmańskiej 69.

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni i dumni, że żużel wraca do Rzeszowa a za około 4 miesiące usłyszymy warkot motocykli i poczujemy zapach metanolu przy Hetmańskiej 69!” – czytamy na stronie Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego.

Po tym jak Speedway Stal Rzeszów nie otrzymał licencji na sezon 2019(link), żużel w Rzeszowie praktycznie nie istniał, a o jego ostatnie tchnienia walczyła jedynie grupa ludzi, dla których czarny sport to coś więcej niż tylko bezkształtny ryk silników.
Reklama
Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe oficjalnie powstało w Rzeszowie 9 września 2019 roku. Założycielami RzTŻ są pasjonaci żużla z Rzeszowa, przedstawiciele różnych zawodów w tym prawnicy, doradcy finansowi, naukowcy. W większości są to osoby prowadzące własne firmy na terenie stolicy innowacji. Prezesem zarządu został Leszek Gubernat, jego zastępca jest Jan Madej, natomiast członkami zarządu został Janusz Ryszard Rak oraz Józef Lis.

„To nowy podmiot na mapie żużlowej kraju powstały w miejscu o bardzo bogatej tradycji sportów motorowych. RzTŻ odcina się od niechlubnej działalności ostatnich władz żużla w Rzeszowie i nie ponosi odpowiedzialności za jej „dokonania”. Wyłoniliśmy nowe władze, przed którymi stoi ambitny plan odbudowy żużla w Rzeszowie” – informuje RzTŻ.
 
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uchodźcy z Ukrainy mogą odbierać dary w filiach RDK i korzystać z internetu w filiach WiMBP

RZESZÓW. Osoby potrzebujące z Ukrainy mogą bezpłatnie odbierać dary w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury. Z kolei filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie udostępniają stanowiska komputerowe z dostępem do internetu.

Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2022 r. rusza nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opadowych przy domach w Rzeszowie. 

Rzeszów

Od jutra w Rzeszowie przystanki "na żądanie"

RZESZÓW. Od wtorku, 1 marca 2022 r. część przystanków komunikacji miejskiej w Rzeszowie i sąsiednich gminach zyska status „na żądanie”.

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyły pierwsze transporty z darami

RZESZÓW. W niedzielę, spod Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie wyruszył pierwszy transport z najpotrzebniejszymi rzeczami dla obywateli Ukrainy.

Rzeszów

Rzeszów dla Ukrainy. Lista potrzebnych rzeczy oraz miejsca zbiórki darów

RZESZÓW. Od soboty w Rzeszowie działają punkty zbiórek potrzebnych rzeczy dla mieszkańców miast partnerskich Rzeszowa na Ukrainie.

Rzeszów

Rzeszów organizuje pomoc dla Ukraińców

RZESZÓW. W związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę, władze Rzeszowa uruchamiają pomoc dla poszkodowanych i uchodźców. Miasto zorganizuje m.in. zbiórkę darów dla Ukraińców, specjalną infolinię oraz punkt pomocy w rejonie dworca PKP.

Rzeszów

Wiec solidarności z Ukrainą na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Na niedzielę 27 lutego zapowiedziano pokojowy wiec poparcia dla Ukrainy. Akcję organizują m.in. Komitet Obrony Demokracji regionu podkarpackiego oraz Podkarpacka Lewica.

Rzeszów

Zimowy Narodowy zawita do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy weekend do Rzeszowa zawita jedno z najbardziej rozpoznawanych zimowych miasteczek. Odbędą się szkolenia łyżwiarskie ze specjalistami oraz liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Reklama