Rzeszów - Niedziela, 11.05.2025
Reklama

Ryk silników i zapach metanolu powróci na Hetmańską 69

Dodano:

fot. Piotr Majewski / foto.resinet.pl
fot. Piotr Majewski / foto.resinet.pl
RZESZÓW.  Żużel w Rzeszowie powoli wstaje z kolan. Pierwszym krokiem do odzyskania utraconej renomy jest uzyskanie licencji na start w 2 lidze żużlowej w sezonie 2020.

Mamy oficjalne potwierdzenie o przyznaniu licencji dla Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego, które zezwala na występy drużyny w II lidze żużlowej 2020. Licencja ma charakter warunkowy, a warunkiem jaki musi spełnić RzTŻ, to podpisanie umowy z miastem na wynajem stadionu przy ul Hetmańskiej 69.

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni i dumni, że żużel wraca do Rzeszowa a za około 4 miesiące usłyszymy warkot motocykli i poczujemy zapach metanolu przy Hetmańskiej 69!” – czytamy na stronie Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego.

Po tym jak Speedway Stal Rzeszów nie otrzymał licencji na sezon 2019(link), żużel w Rzeszowie praktycznie nie istniał, a o jego ostatnie tchnienia walczyła jedynie grupa ludzi, dla których czarny sport to coś więcej niż tylko bezkształtny ryk silników.
Reklama
Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe oficjalnie powstało w Rzeszowie 9 września 2019 roku. Założycielami RzTŻ są pasjonaci żużla z Rzeszowa, przedstawiciele różnych zawodów w tym prawnicy, doradcy finansowi, naukowcy. W większości są to osoby prowadzące własne firmy na terenie stolicy innowacji. Prezesem zarządu został Leszek Gubernat, jego zastępca jest Jan Madej, natomiast członkami zarządu został Janusz Ryszard Rak oraz Józef Lis.

„To nowy podmiot na mapie żużlowej kraju powstały w miejscu o bardzo bogatej tradycji sportów motorowych. RzTŻ odcina się od niechlubnej działalności ostatnich władz żużla w Rzeszowie i nie ponosi odpowiedzialności za jej „dokonania”. Wyłoniliśmy nowe władze, przed którymi stoi ambitny plan odbudowy żużla w Rzeszowie” – informuje RzTŻ.
 
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów ma rzecznika ds. osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Natalia Hul, rzecznik ds. osób niepełnosprawnych, rozpoczęła pracę w Urzędzie Miasta. To pierwsze tego typu stanowisko w stolicy Podkarpacia.

Rzeszów

Parki kieszonkowe, parklety i park linowy w budżecie Rzeszowa na 2022 rok

RZESZÓW. Inwestycje w tereny zielone, rekreację i sport to najważniejsza część przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. W planach jest m.in. budowa kolejnych parków oraz wykup terenów Kopca Konfederatów Barskich na cele wypoczynkowe.

Rzeszów

Domki dla jeży w miejskich parkach. Na wniosek mieszkańców

RZESZÓW. W rzeszowskich parkach dobiega końca akcja rozstawiania domków dla jeży. W sumie będzie 100 takich drewnianych budek.

Rzeszów

Ciała małżonków w mieszkaniu w Rzeszowie. Trwa wyjaśnianie okoliczności ich śmierci

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci małżeństwa: 70-letniego mężczyzny i 65-letniej kobiety.

Rzeszów

Z Rzeszowa na Maderę, Majorkę i Fuerteventurę. Nowa wakacyjna oferta ITAKI

​RZESZÓW/JASIONKA. Z biurem podróży ITAKA, poza tradycyjnymi kierunkami, jak Turcja, Bułgaria, Grecja czy Albania, już w przyszłym roku będzie można polecieć z Rzeszowa także do nowych, atrakcyjnych miejsc – Fuerteventury, Majorki albo...

Rzeszów

Darmowe posiłki dla potrzebujących. W Rzeszowie ruszyła akcja „Autobus ciepła”

RZESZÓW. W poniedziałek w Rzeszowie ruszyła akcja rozdawania ciepłych posiłków potrzebującym. Akcja #AutobusCiepła potrwa do połowy marca.

Rzeszów

Projekt budżetu Rzeszowa na 2022 r. Ponad 350 mln zł na inwestycje

RZESZOW. Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki czy hala sportowa przy ul. Towarnickiego powstaną w ramach przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. 

Rzeszów

Zadaszone wiaty rowerowe przy dwóch rzeszowskich szkołach

RZESZÓW. Dwa zadaszone parkingi rowerowe powstaną wkrótce w Rzeszowie. Miasto szuka już wykonawcy konstrukcji.

Reklama