Rzeszów - Sobota, 10.05.2025
Reklama

Ryk silników i zapach metanolu powróci na Hetmańską 69

Dodano:

fot. Piotr Majewski / foto.resinet.pl
fot. Piotr Majewski / foto.resinet.pl
RZESZÓW.  Żużel w Rzeszowie powoli wstaje z kolan. Pierwszym krokiem do odzyskania utraconej renomy jest uzyskanie licencji na start w 2 lidze żużlowej w sezonie 2020.

Mamy oficjalne potwierdzenie o przyznaniu licencji dla Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego, które zezwala na występy drużyny w II lidze żużlowej 2020. Licencja ma charakter warunkowy, a warunkiem jaki musi spełnić RzTŻ, to podpisanie umowy z miastem na wynajem stadionu przy ul Hetmańskiej 69.

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni i dumni, że żużel wraca do Rzeszowa a za około 4 miesiące usłyszymy warkot motocykli i poczujemy zapach metanolu przy Hetmańskiej 69!” – czytamy na stronie Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego.

Po tym jak Speedway Stal Rzeszów nie otrzymał licencji na sezon 2019(link), żużel w Rzeszowie praktycznie nie istniał, a o jego ostatnie tchnienia walczyła jedynie grupa ludzi, dla których czarny sport to coś więcej niż tylko bezkształtny ryk silników.
Reklama
Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe oficjalnie powstało w Rzeszowie 9 września 2019 roku. Założycielami RzTŻ są pasjonaci żużla z Rzeszowa, przedstawiciele różnych zawodów w tym prawnicy, doradcy finansowi, naukowcy. W większości są to osoby prowadzące własne firmy na terenie stolicy innowacji. Prezesem zarządu został Leszek Gubernat, jego zastępca jest Jan Madej, natomiast członkami zarządu został Janusz Ryszard Rak oraz Józef Lis.

„To nowy podmiot na mapie żużlowej kraju powstały w miejscu o bardzo bogatej tradycji sportów motorowych. RzTŻ odcina się od niechlubnej działalności ostatnich władz żużla w Rzeszowie i nie ponosi odpowiedzialności za jej „dokonania”. Wyłoniliśmy nowe władze, przed którymi stoi ambitny plan odbudowy żużla w Rzeszowie” – informuje RzTŻ.
 
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

18-latek zatrzymany za rozboje

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o dwa rozboje. W ciągu ostatniego miesiąca mężczyzna zaatakował i okradł dwie osoby. Prokurator przedstawił mu zarzuty rozboju i zastosował dozór policji.

Rzeszów

Ulica Morgowa będzie poszerzona. Koniec ruchu wahadłowego

RZESZÓW. Do połowy przyszłego roku potrwa przebudowa ulicy Morgowej na osiedlu Wilkowyja. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie wybrał waśnie wykonawcę prac.

Rzeszów

Dofinansowania małej retencji dla mieszkańców. Jest zgoda radnych

RZESZÓW. Rzeszowscy radni poparli wniosek prezydenta Fijołka odnośnie wprowadzenia w mieście systemu dopłat do inwestycji związanych z retencją wód opadowych.

Rzeszów

Prezydent Fijołek przedstawił założenia przyszłorocznego budżetu miasta

RZESZÓW. Ponad 1,76 mld zł ma wynieść przyszłoroczny budżet Rzeszowa, którego główne założenia przedstawił prezydent Fijołek podczas wczorajszej sesji rady miasta. Duży nacisk położono na edukację, sport i miejską zieleń.

Rzeszów

ROBO-motion w Rzeszowie. Będą walki robotów, line followery i roboty sumo

RZESZÓW. Największe w kraju zawody robotów znów w Rzeszowie. Tegoroczna edycja ROBO-motion zagości 28 listopada na terenie Hali Podpromie. Uczestnicy zmierzą się w ośmiu kategoriach, podzielonych na 17 konkurencji.

Rzeszów

Rzeszów będzie miał 166 nowych wysokich drzew

RZESZÓW. Rozpoczęły się jesienne nasadzenia drzew na terenie miasta. To głównie rodzime gatunki: dęby, lipy i brzozy.

Rzeszów

W rzeszowskim oddziale NFZ stanął samoobsługowy kiosk profilaktyczny

RZESZÓW.  Stanowisko ds. profilaktyki zostało rozbudowane o samoobsługowy punkt, w którym można już wykonywać badania określające ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne.

Rzeszów

Podwyżki dla miejskich urzędników

RZESZÓW. Od grudnia br. Ratusz wprowadza podwyżki dla najmniej zarabiających oraz najbardziej zaangażowanych pracowników urzędu i jednostek organizacyjnych.

Reklama