Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Ryk silników i zapach metanolu powróci na Hetmańską 69

Dodano:

fot. Piotr Majewski / foto.resinet.pl
fot. Piotr Majewski / foto.resinet.pl
RZESZÓW.  Żużel w Rzeszowie powoli wstaje z kolan. Pierwszym krokiem do odzyskania utraconej renomy jest uzyskanie licencji na start w 2 lidze żużlowej w sezonie 2020.

Mamy oficjalne potwierdzenie o przyznaniu licencji dla Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego, które zezwala na występy drużyny w II lidze żużlowej 2020. Licencja ma charakter warunkowy, a warunkiem jaki musi spełnić RzTŻ, to podpisanie umowy z miastem na wynajem stadionu przy ul Hetmańskiej 69.

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni i dumni, że żużel wraca do Rzeszowa a za około 4 miesiące usłyszymy warkot motocykli i poczujemy zapach metanolu przy Hetmańskiej 69!” – czytamy na stronie Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego.

Po tym jak Speedway Stal Rzeszów nie otrzymał licencji na sezon 2019(link), żużel w Rzeszowie praktycznie nie istniał, a o jego ostatnie tchnienia walczyła jedynie grupa ludzi, dla których czarny sport to coś więcej niż tylko bezkształtny ryk silników.
Reklama
Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe oficjalnie powstało w Rzeszowie 9 września 2019 roku. Założycielami RzTŻ są pasjonaci żużla z Rzeszowa, przedstawiciele różnych zawodów w tym prawnicy, doradcy finansowi, naukowcy. W większości są to osoby prowadzące własne firmy na terenie stolicy innowacji. Prezesem zarządu został Leszek Gubernat, jego zastępca jest Jan Madej, natomiast członkami zarządu został Janusz Ryszard Rak oraz Józef Lis.

„To nowy podmiot na mapie żużlowej kraju powstały w miejscu o bardzo bogatej tradycji sportów motorowych. RzTŻ odcina się od niechlubnej działalności ostatnich władz żużla w Rzeszowie i nie ponosi odpowiedzialności za jej „dokonania”. Wyłoniliśmy nowe władze, przed którymi stoi ambitny plan odbudowy żużla w Rzeszowie” – informuje RzTŻ.
 
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ewa Leniart chce poprawić infrastrukturę rowerową w Rzeszowie

RZESZÓW. „Na każdy tysiąc mieszkańców musi przypadać co najmniej kilometr ścieżek rowerowych” – mówi Ewa Leniart, kandydatka na prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Od piątku utrudnienia na ul. Rzecha. Będą wymieniać nawierzchnię

RZESZÓW. Prace będą prowadzone na odcinku od skrzyżowania z ul. Lubelską do skrzyżowania z Załęską. 

Rzeszów

Miasto chce przejąć nieruchomości w rejonie stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. Miejscy radni przegłosowali projekt uchwały dotyczący przejęcia nieruchomości zlokalizowanych w sąsiedztwie stacji Rzeszów Główny. Zdaniem radnych, tereny te powinny być przeznaczone pod kulturę.

Rzeszów

Wnioski na dofinansowane PCLA i basenu przy ul. Matuszczaka złożone

RZESZÓW. Pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak, złożył wnioski o rządową dotację na Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne oraz nowoczesny basen przy ul. Matuszczaka.

Rzeszów

Ostatnia partia gazowców Autosan dotarła do Rzeszowa

RZESZÓW. W poniedziałek do Rzeszowa przyjechało sześć gazowych autosanów, które zasilą tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Wartość inwestycji to 81 mln zł.

Rzeszów

Nowy kierunek studiów w WSIiZ ze zgodą MEiN

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania uzyskała uprawienia do prowadzenia nowego, unikatowego w skali kraju kierunku o profilu praktycznym.

Rzeszów

Ul. Zygmunta I Starego będzie rozbudowana

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku ma ruszyć rozbudowa ul. Zygmunta I Starego na osiedlu Wilkowyja. Powstaną chodniki, ścieżka rowerowa i oświetlenie.

Rzeszów

Prof. Marta Wierzbieniec przewodniczącą Rady ds. Instytucji Artystycznych

RZESZÓW/KRAJ. Profesor Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, została przewodniczącą Rady ds. Instytucji Artystycznych.

Reklama