Rzeszów - Sobota, 07.02.2026
Reklama

Rzeszów będzie miał 166 nowych wysokich drzew

Dodano: 23.11.2021 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Rozpoczęły się jesienne nasadzenia drzew na terenie miasta. To głównie rodzime gatunki: dęby, lipy i brzozy.

Zgodnie z zapowiedzią prezydenta Konrada Fijołka, obecnie na terenie Rzeszowa sadzone są wysokie drzewa, o wysokości około czterech metrów i średnicy pnia średnio 30 cm.

Nasadzenia, na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej, rozpoczęto się w poniedziałek i potrwają do najbliższego piątku. Łącznie posadzonych będzie 166 drzew. Dęby, lipy i brzozy pojawią się m.in. przy al. Lisa-Kuli, w rejonie ronda Dmowskiego i fontanny multimedialnej, przy ul. Bł. Karoliny oraz na osiedlu Krakowska Południe.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W rejonie C.H. Nowy Świat zamontowano sygnalizację świetlną

RZESZÓW. Sygnalizacja świetlna została zamontowana na przejściu dla pieszych prowadzącym z parkingu centrum handlowego na ul. Karola Lewakowskiego

Rzeszów

Parking dla klientów ZUS-u w Rzeszowie będzie czasowo zamknięty

RZESZÓW. Utrudnienia związane są z planowanym remontem.

Rzeszów

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie ma cztery nowe hybrydy [FOTO]

RZESZÓW. „Uważam osobiście, że nasza policja działa doskonale. Jako miasto wspomagamy policję” – mówił Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Ruszył przetarg na remont dirtparku

RZESZÓW. Prace powinny zostać wykonane do 21 dni od dnia podpisania umowy z Ratuszem.

Rzeszów

Podczas obrad Sejmiku rozmawiano m.in. o współpracy z rumuńskim regionem i infrastrukturze drogowej

RZESZÓW, PODKARPACIE. Radni jednomyślnie zagłosowali za uchwałą wprowadzającą zmiany w budżecie województwa na 2019 r.

Rzeszów

Umowa na odmulenie rzeszowskiego zalewu podpisana „pomimo podkładania nóg”

RZESZÓW. Odmuleniem zalewu zajmie się krajowe konsorcjum firm.

Reklama