Rzeszów - Czwartek, 19.02.2026
Reklama

Rzeszów będzie miał nowe miasto partnerskie?

Dodano: 13.11.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na najbliższej sesji Rady Miasta rzeszowscy rajcy zdecydują o dołączeniu kolejnego miasto do licznej grupy miast partnerskich stolicy innowacji. Projekt uchwały zostanie poddany do głosowania już 19 listopada.

Aktualnie miasto Rzeszów prowadzi współpracę partnerską z 14 miastami z Europy, Stanów Zjednoczonych oraz Chin. Docelowo, utrzymywanie relacji ma pomóc w wymianie gospodarczej, edukacyjnej, kulturowej, turystycznej, sportowej oraz medycznej.

Kolejnym miastem ma być ukraińska miejscowość słynąca z leczniczych wód mineralnych. W Truskawcu, bo o nim mowa, znajduje się m.in. słynna Międzynarodowa Klinika Leczenia Regeneracyjnego.
Reklama
Znajdziemy tam aż 17 uzdrowisk, 7 pensjonatów, 27 hoteli, 18 willi noclegowych, 10 ośrodków SPA, a także 15 laboratoriów. W 2018 roku uzdrowisko odwiedziło 230 tys. turystów, z czego 25 tys. gości pochodziło z Polski.

„Współpraca Rzeszowa z tak silnym ośrodkiem balneologicznym, znanym na całym świecie, pozwoli na wymianę doświadczeń w dziedzinie ochrony zdrowia, profilaktyki chorób oraz turystyce medycznej” – czytamy w projekcie uchwały, nad którym radni pochylą się podczas najbliższej sesji Rady Miasta 19 listopada.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa fabryka w Parku Naukowo-Technologicznym "Rzeszów-Dworzysko"

RZESZÓW. W ub. piątek na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” oficjalnie otwarto nowy zakład produkcyjny Phoenix Contact E-Mobility. To szansa na nowe zatrudnienia.

Rzeszów

Na os. Nowe Miasto powstanie nowy dom kultury?

RZESZÓW. W ostatnim czasie pojawił się temat budowy nowego domu kultury na osiedlu Nowe Miasto. Kwestię podjął w swojej interpelacji Przewodniczący Klubu Radnych PiS, Marcin Fijołek.

Rzeszów

Trwają prace przeciwpowodziowe na Strugu w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszyły prace związane z zabezpieczeniem i regulacją rzeki Strug. 

Rzeszów

Jesienne porządki nad Wisłokiem. Pół tony śmieci w kilka godzin

RZESZÓW. Pół tony śmieci zniknęło z brzegów Wisłoka w centrum Rzeszowa i to zaledwie w kilka godzin. To efekt działań prowadzonych w ramach akcji #WodyToNieŚmietnik, która odbyła się 7 października.

Rzeszów

Wzmożone kontrole Policji w sklepach, urzędach i autobusach MPK

RZESZÓW. Funkcjonariusze będą sprawdzali, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących obostrzeń.

Rzeszów

MZBM wymienił już ponad 1100 pieców węglowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 50 ton niebezpiecznych pyłów i prawie 4500 ton dwutlenku węgla mniej w rzeszowskim powietrzu.

Rzeszów

Miasto zachęca do udziału w loterii meldunkowej. Do wygrania cenne nagrody

RZESZÓW. Ruszyła loteria meldunkowa „Rzeszów to My”. W puli nagród o łącznej wartości ponad 105 tys. zł są m.in. laptopy i hulajnogi elektryczne. Nagroda główna to samochód marki Hyundai i20.

Rzeszów

Specjalna linia autobusowa dowiezie pasażerów na Lotniczy Piątek w Jasionce

RZESZÓW. W piątek, 8 października 2021 r. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalną linię „OKL”, która dowiezie pasażerów na wydarzenie pn. Lotniczy Piątek. Przejazdy będą bezpłatne.

Reklama