Rzeszów - Środa, 28.05.2025
Reklama

Rzeszów gotowy na zimę. O dobry stan dróg i chodników zadba 114 maszyn

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. 114 maszyn, w tym m.in. 17 pługoposypywarek oraz ponad 30 ciągników jest gotowych, aby zadbać o zimowe utrzymanie ulic i chodników w Rzeszowie. Zabezpieczono również sól i piasek do posypywania dróg.

Rozstrzygnięto przetarg na zimowe utrzymanie Rzeszowa. O dobry stan dróg, chodników, ścieżek rowerowych i parkingów zadba konsorcjum firm na czele z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie. Ich zadaniem będzie utrzymanie w dobrym stanie 594 km miejskich dróg oraz chodniki, ścieżki rowerowe i schody o łącznej powierzchni blisko 812 tys. m kw. W zależności od warunków pogodowych, na terenie miasta może pracować nawet 114 maszyn.

Drogowcy dysponują zarówno ciężkim jak i lżejszym sprzętem. W gotowości jest 17 pługoposypywarek, 15 pługów jednostronnych zamontowanych do samochodu, 13 ciągników rolniczych o masie całkowitej do 3,5 tony, 16 lżejszych ciągników i 9 lekkich pługów zamontowanych do mikrociągników, które będą wykorzystywane przed wszystkim do odśnieżania chodników.  
Reklama
Zabezpieczone są także sól i piasek, które będą służyły do posypywania dróg.

Wzorem ubiegłych lat rzeszowskie drogi zostały podzielone na pięć standardów. W pierwszej kolejności odśnieżane i posypywane będą główne miejskie drogi, takie jak m.in. Piłsudskiego, Cieplińskiego, Dąbrowskiego, Rejtana, Krakowska, Witosa. Chodniki będące w utrzymaniu Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie także zostały podzielone trzy standardy. Do pierwszego zaliczone zostały te o największym natężeniu ruchu pieszego i te znajdujące się w centrum miasta.

Ratusz zaznacza również, że zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach za uprzątnięcie śniegu i lodu z części chodników przyległych do nieruchomości odpowiadają właściciele bądź zarządcy tych nieruchomości.

Na zimowe utrzymanie dróg, chodników, ścieżek rowerowych i parkingów miasto wyda ponad 5,3 mln zł.

 
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy Żwirowni powstanie osiedle z plażą, promenadą i mini portem. Ruszyła sprzedaż mieszkań

RZESZÓW. Plaża, molo, strefa spacerowa, wybieg dla psów i mini port – to tylko niektóre z atrakcji, z jakich będą mogli korzystać mieszkańcy osiedla „Panorama Kwiatkowskiego”. 112 mieszkań jest już w sprzedaży.

Rzeszów

Urząd Miasta Rzeszowa przedłuża ograniczenia w bezpośredniej obsłudze mieszkańców

RZESZÓW. Ze względu na sytuację epidemiczną ograniczenia związane z bezpośrednią obsługą mieszkańców w Urzędzie Miasta Rzeszowa i jednostkach organizacyjnych miasta zostają przedłużone do 30 kwietnia 2021 r.

Rzeszów

W czwartek radiowa debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek, 22 kwietnia radio RMF FM organizuje debatę z udziałem kandydatów na prezydenta miasta Rzeszowa. Debata rozpocznie się o godz. 12:00.

Rzeszów

Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. 22 kwietnia 2021 r. na dedykowanej platformie Grip odbędzie się Dzień Otwarty organizowany w ramach akcji kierowany do licealistek z całej Polski

Rzeszów

Areszt dla 20-latka z Rzeszowa za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Policjanci znaleźli przy 20-letnim mieszkańcu Rzeszowa blisko 200 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Rzeszów

W środę otwarcie pierwszego sklepu Aldi w Rzeszowie

RZESZÓW. Sklep w Rzeszowie będzie drugim Aldi na Podkarpaciu i 170 w Polsce. Z okazji otwarcia dla klientów przygotowano liczne promocje.

Rzeszów

Przy ul. Litewskiej powstanie nowy Środowiskowy Dom Samopomocy

RZESZÓW. Miasto ogłosiło już przetarg na roboty budowlane. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie.

Rzeszów

Od września nowe połączenia z lotniska w Jasionce

​RZESZÓW. Samolotami linii Wizzair polecimy do Oslo i Londynu.

Reklama