Rzeszów - Wtorek, 09.09.2025
Reklama

Rzeszów gotowy na zimę. O dobry stan dróg i chodników zadba 114 maszyn

Dodano: 17.11.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. 114 maszyn, w tym m.in. 17 pługoposypywarek oraz ponad 30 ciągników jest gotowych, aby zadbać o zimowe utrzymanie ulic i chodników w Rzeszowie. Zabezpieczono również sól i piasek do posypywania dróg.

Rozstrzygnięto przetarg na zimowe utrzymanie Rzeszowa. O dobry stan dróg, chodników, ścieżek rowerowych i parkingów zadba konsorcjum firm na czele z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie. Ich zadaniem będzie utrzymanie w dobrym stanie 594 km miejskich dróg oraz chodniki, ścieżki rowerowe i schody o łącznej powierzchni blisko 812 tys. m kw. W zależności od warunków pogodowych, na terenie miasta może pracować nawet 114 maszyn.

Drogowcy dysponują zarówno ciężkim jak i lżejszym sprzętem. W gotowości jest 17 pługoposypywarek, 15 pługów jednostronnych zamontowanych do samochodu, 13 ciągników rolniczych o masie całkowitej do 3,5 tony, 16 lżejszych ciągników i 9 lekkich pługów zamontowanych do mikrociągników, które będą wykorzystywane przed wszystkim do odśnieżania chodników.  
Reklama
Zabezpieczone są także sól i piasek, które będą służyły do posypywania dróg.

Wzorem ubiegłych lat rzeszowskie drogi zostały podzielone na pięć standardów. W pierwszej kolejności odśnieżane i posypywane będą główne miejskie drogi, takie jak m.in. Piłsudskiego, Cieplińskiego, Dąbrowskiego, Rejtana, Krakowska, Witosa. Chodniki będące w utrzymaniu Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie także zostały podzielone trzy standardy. Do pierwszego zaliczone zostały te o największym natężeniu ruchu pieszego i te znajdujące się w centrum miasta.

Ratusz zaznacza również, że zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach za uprzątnięcie śniegu i lodu z części chodników przyległych do nieruchomości odpowiadają właściciele bądź zarządcy tych nieruchomości.

Na zimowe utrzymanie dróg, chodników, ścieżek rowerowych i parkingów miasto wyda ponad 5,3 mln zł.

 
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zatrzymano mężczyznę podejrzanego ws. śmierci 70-latka w Głogowie Młp.

GŁOGÓW MŁP. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów wczoraj w nocy w Krakowie.

Rzeszów

Przetarg dot. połączenia Al. Kopisto z ul Wierzbową już w lutym?

RZESZÓW. Projektowana droga ma mieć dwa pasy o szerokości 3,5 metrów.

Rzeszów

Rewitalizacja ul. Grunwaldzkiej może się rozpocząć już na wiosnę

RZESZÓW. W ratuszu słyszymy, że dokumentacja projektowa na rewitalizację ul. Grunwaldzkiej jest gotowa. Inwestycja może ruszyć już w marcu.

Rzeszów

Znaleziono zwłoki 70-latka. Prokuratura: „Mamy do czynienia najprawdopodobniej z zabójstwem”

GŁOGÓW MŁP. Niewykluczone, że do śmierci 70-latka mogły przyczynić się osoby trzecie.

Rzeszów

Malują usta na różowo, by walczyć z rakiem. Już niebawem Pink Lips Project

RZESZÓW. Kobiety będą miały szansę uczestniczyć w evencie profilaktyczno-edukacyjnym organizowanym w Galerii Rzeszów 25 stycznia w godzinach 12:00-16:00.

Rzeszów

Wzrosną ceny za odbiór śmieci w Rzeszowie. W środę sesja nadzwyczajna

RZESZÓW. Radni w środę zajmą się m.in. projektem uchwały ustalającym nowy cennik za odbiór odpadów.

Rzeszów

10 mln za żłobek i przedszkole na os. Przybyszówka

RZESZÓW. Placówka zdolna będzie pomieścić nawet 353 dzieci.

Rzeszów

Policja rozdaje „bilety lotnicze” dla poszukiwanych osób

RZESZÓW. Rzeszowska policja przygotowała „bilet lotniczy” na lot linii „Police Airlines”.

Reklama