RZESZÓW. Do stolicy Podkarpacia przyjechało 20 nowych, ekologicznych autobusów wyprodukowanych przez firmy Solaris i Autosan. Ich zakup został dofinansowany w 85 procentach ze środków unijnych.
Podczas piątkowej konferencji prasowej dotyczącej dostawy nowych autobusów miejskich, która odbyła się na terenie zajezdni MPK przy ul. Lubelskiej, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podkreślał, że wymiana taboru autobusowego w Rzeszowie, ma być „jedną z zachęt dla mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej”. Część nowych autobusów już wozi mieszkańców, kolejne sukcesywnie będą włączane do rzeszowskiego systemu komunikacyjnego.
Wśród kupionych przez Rzeszów nowych autobusów jest 10 niskopodłogowych, 12 metrowych Autosanów zasilanych sprężonym gazem ziemnym. Pojazdy mogą zabrać na pokład 95 osób. Kosztowały nieco ponad 18 mln zł. Tabor rzeszowskiej komunikacji miejskiej wzbogacił się również o sześć Solarisów Urbino 9LE electric kupionych wraz z ładowarkami i innym osprzętem (koszt to nieco ponad 20,5 mln zł) oraz cztery przegubowe, 18-metrowe Solarisy: dwa gazowe, dwa elektryczne. .
Koszt zakupu wszystkich 20 nowych autobusów został dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej. Wysokość dofinansowania to 85 proc.
RZESZÓW. Inwestycja o wartości blisko 2 mln zł była współfinansowana ze środków Funduszu Solidarności Unii Europejskiej (ponad 1,5 mln zł) oraz Powiatu Rzeszowskiego (ponad 455 tys. zł).
RZESZÓW. Rzeszów włączył się do akcji „Czyste, zielone miasta”, prowadzonej przez Stowarzyszenie Program Czysta Polska. We wtorek przy ul. Jarowej posadzonych zostało 200 drzew: dębów szypułkowych i sosen zwyczajnych.
GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. W Głogowie Małopolskim autobus miejski potrącił 68-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Ranny mężczyzna trafił do szpitala, gdzie pomimo udzielonej pomocy, zmarł.
RZESZÓW. Od środy (26 października) wszelką korespondencje dostarczaną osobiście do Urzędu Miasta Rzeszowa będzie można składać w Punkcie Kancelaryjnym Urzędu Miasta Rzeszowa, zlokalizowanym w pokoju nr 1 w budynku przy ul. Rynek...
RZESZÓW. Pracownicy rzeszowskiego oddziału Deloitte zasadzili ul. Krogulskiego 1000 drzew. W ten sposób firma upamiętniła zatrudnienie tysięcznego pracownika.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz