Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Rzeszów ma już trzecią kładkę rowerową

Dodano: 14.10.2021 r.

fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. ​Dobre wieści dla rzeszowskich rowerzystów. Od dzisiaj mogą już oni korzystać z nowej rowerowej kładki, która powstała przy moście Narutowicza.
 
Nowa rowerowa kładka ma długość około 110 m i szerokość 3,85 m. Została wybudowana przy dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, a jej koszt to prawie 4 mln zł.

Poza konstrukcją samej kładki, inwestycja objęła także m.in. budowę dojazdów do niej, wraz z przebudową istniejących już ścieżek rowerowych i chodników, utworzenie odwodnienia kładki i przyłączenia jej do kanalizacji deszczowej oraz budowę oświetlenia wzdłuż ul. Naruszewicza i na moście Narutowicza.

Kładka przy moście Narutowicza to już trzecia tego typu inwestycja w tym roku w Rzeszowie, po kładce przy moście Lwowskim oraz przy moście Karpackim.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowski "Medyk" rusza z akcją szkoleń z pierwszej pomocy

RZESZÓW. Uczestnicy dowiedzą się też, jak dbać o własne zdrowie, będą mieli okazję wykonać podstawowe badania czy zaszczepić się. Prozdrowotne działania placówki wspiera m.in. prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski z grantem na badania nad uzależnieniem od e-papierosów

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski przeprowadzi badania nad cytyzyną, substancją, która może być pomocna w walce z uzależnieniem od e-papierosów.

Rzeszów

Już w sobotę otwarcie pijalni czekolady w Rzeszowie

RZESZÓW. Na najbliższą sobotę planowane jest otwarcie pijalni czekolady w Millenium Hall. Na wielbicieli słodkości czekają liczne atrakcje, m.in. największa w Polsce czekoladowa fontanna.

Rzeszów

Rozbudowa budynku głównego UR idzie zgodnie z planem

RZESZÓW. Już ponad rok trwa przebudowa budynku głównego A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. Rejtana 16 C. Prace powoli zmierzają ku końcowi.

Rzeszów

Jest projekt uchwały w sprawie konsultacji społecznych w Rzeszowie

RZESZÓW. Gotowy jest projekt uchwały wprowadzającej konsultacje społeczne w ważnych kwestiach dla Rzeszowa.

Rzeszów

Rzeszowska elektrociepłownia gotowa na sezon grzewczy

RZESZÓW. Po serii remontów i modernizacji rzeszowska elektrociepłownia funkcjonuje w pełni sprawnie i wydajnie. Jest gwarancją bezpieczeństwa dostaw ciepła dla Rzeszowa w okresie jesienno-zimowym.

Rzeszów

Budowa drogi łączącej ul. Wierzbową z al. Kopisto zmierza ku końcowi

RZESZÓW. Inwestycja polegająca m.in. na budowie drogi łączącej ul. Wierzbową z al. Kopisto jest już bliska finalizacji. Zakończenie prac przewidziane jest na koniec tego roku.

Reklama