Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

"Rzeszów - Miasto Ratownik" - wystawa fotografii w Parlamencie Europejskim

Dodano: 10.01.2024 r.

fot. UM Rzeszowa
fot. UM Rzeszowa
RZESZÓW / BRUKSELA. 9 stycznia 2024 r. w Parlamencie Europejskim otwarto wystawę zatytułowaną „Rzeszów – Miasto Ratownik”. Na wystawie prezentowane są fotografie pokazujące, niemal dzień po dniu to, jak zmieniało się życie w Rzeszowie po ataku Rosji na Ukrainę.

We wtorkowym wernisażu wzięli udział: Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek,  europarlamentarzystka z Podkarpacia Elżbieta Łukaciejewska, Roberta Metsola Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego oraz europarlamentarzyści, w tym czterech byłych premierów Polski: Ewa Kopacz, Jarosław Kalinowski, Leszek Miller i Marek Belka. Obecni byli również Włodzimierz Cimoszewicz, Andrzej Halicki, Michał Kobosko, Janusz Lewandowski, Róża Thun, Witold Pahl, Włodzimierz Karpiński, Łukasz Kohut, Adam Jarubas, oraz polska wiceminister kultury Marta Cienkowska.
Reklama
Wystawę przygotowała Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa. - Wystawą, przygotowaną przez Galerię Fotografii Miasta Rzeszowa chcemy Państwu pokazać, co działo się po przybyciu uchodźców do Rzeszowa. Chcemy opowiedzieć Państwu naszą historię – mówił podczas uroczystego otwarcia wystawy w Parlamencie Europejskim Konrad Fijołek.

Wystawa „Rzeszów - miasto ratownik” prezentuje 29 fotografii autorstwa Grzegorza Bukały, fotografa w Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Zdjęcia wydrukowane są na planszach w formacie 200x100 cm. 
Ekspozycję uzupełnia pokaz multimedialny „Us and Them” oraz film„Sound of Silience” – ze zdjęciami Adama Lamparta.

Prace w budynku Parlamentu Europejskiego w Brukseli można oglądać do najbliższego piątku. 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Strzelali z broni śrutowej w przystanki, samochody i elewację budynków. Jest akt oskarżenia

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Dębicy skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko Bartłomiejowi L. i Aleksandrowi M.

Rzeszów

Na jednej z rzeszowskich uczelni znacznie wzrosła liczba chętnych na studia w języku angielskim

RZESZÓW. Aż o 50% wzrosła liczba kandydatów z polskich szkół, gotowych podjąć studia po angielsku. 

Rzeszów

IMGW ostrzega przez burzami z gradem, m.in. w Rzeszowie, Przemyślu i Krośnie

RZESZÓW, PODKARPACIE. Pogoda może się pogorszyć już od godz. 12.00.

Rzeszów

Wykaz inwestycji drogowych na Podkarpaciu. Drogą ekspresową z Rzeszowa do Lublina pojedziemy w 2022 r.

RZESZÓW, PODKARPACIE. W realizacji jest ponad 54 km S19, kolejne 85 km jest w przygotowaniu.

Rzeszów

Akcja „Pokój dla Żaka” bezpłatnie pomaga studentom w znalezieniu mieszkania

RZESZÓW. Akcja jest prowadzona przede wszystkim z myślą o studentach pierwszego roku, aby ułatwić im odnalezienie się w nowym miejscu.

Rzeszów

26-latek z powiatu rzeszowskiego potrącił pieszego. Mężczyzna nie przeżył

RZESZÓW. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł na miejscu zdarzenia.

Rzeszów

Kolejne utrudniania w związku z 28. Rajdem Rzeszowskim. Tym razem chodzi o komunikacje miejską

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa muszą przygotować się na pewne utrudnienia w komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Utrudnienia w mieście w związku z 28. Rzeszowskim Rajdem Samochodowym [MAPY]

RZESZÓW. Trasa rajdu będzie przebiegała ulicami Rzeszowa oraz drogami gminy Boguchwała i Lubenia.

Reklama