Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Rzeszów poszukuje streetworkerów. Ogłoszono konkurs

Dodano: 24.11.2022 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Miasto ogłosiło konkurs na streetworkerów. Poszukiwane są osoby, które we współpracy z MOPS będą niosły pomoc bezdomnym i potrzebującym na terenie Rzeszowa.

Ogłoszony przez Prezydenta Miasta otwarty konkurs, dotyczy współpracy w zakresie pomocy osobom potrzebującym na cały 2023 rok. Do końca bieżącego roku funkcję streetworkera sprawują osoby z rzeszowskiego stowarzyszenia Zupełne Dobro.

- W Rzeszowie mamy mnóstwo organizacji, które na wiele sposobów angażują się w pomoc osobom potrzebującym. To dla nas niezwykle istotne, bo wsparcie działań, które sami prowadzimy w tym zakresie jest potrzebne i korzystne. Osoby działające w tych stowarzyszeniach mają olbrzymią wiedzę i chętnie angażują się w nasze wspólne projekty, dlatego jestem przekonany, że funkcja streetworkera zostanie obsadzona w najlepszy możliwy sposób – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.
Reklama
Głównym zadaniem streetworkerów będzie stały kontakt osobami bezdomnymi przebywającymi na terenie miasta. Osoby, którym powierzone zostanie to zdanie, będą m.in. rozmawiać z bezdomnymi na temat skutków nadużywania alkoholu, jak również informować o miejscach, w których można uzyskać różnego rodzaju pomoc, np. otrzymać czyste ubrania czy zjeść ciepły posiłek.

Streetworkerzy w Rzeszowie współpracują z MOPS, Strażą Miejską i Policją. Pomagają także dotrzeć potrzebującym do pomocy medycznej. Osoba bezdomna może dzięki temu skorzystać np. z konsultacji lekarskiej i otrzymać podstawowe środki higieniczne oraz opatrunkowe. 

Szczegóły konkursu są dostępne na stronach internetowych oraz w social mediach Urzędu Miasta Rzeszowa i w Rzeszowie, a także w ratuszu.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mobilny spektakl "Iskry Niepodległej" rusza w trasę. W marcu odwiedzi Rzeszów

RZESZÓW. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych, widzowie mogą poznać historie wybitnych Polek i Polaków.

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy powstanie na os. Króla Augusta [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Przy ul. Sportowej na osiedlu Króla Augusta powstanie nowy park kieszonkowy. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Po raz kolejny pobiegną "Wilczym Tropem"

RZESZÓW. Nieco ponad 2 kilometry będą mieli do pokonania uczestnicy biegu pn. „Wilczym Tropem”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na rzeszowskich Bulwarach. Celem zawodów jest upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych.

Rzeszów

Rondo przy ZUS ma nazwę

RZESZÓW. „Rondo im. Ignacego Daszyńskiego” – taką nazwę otrzymało nowe rondo w rejonie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie. 

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci eskortowali samochód z rodzącą kobietą

RZESZÓW. Policjanci rzeszowskiej drogówki pilotowali do szpitala samochód z kobietą w zaawansowanej ciąży. Dzięki pomocy funkcjonariuszy, ciężarna na czas trafiła pod opiekę lekarzy.

Rzeszów

Inwestycja drogowa na os. Pogwizdów Nowy

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową na budowę ul. Chmajówka na osiedlu Pogwizdów Nowy. 

Rzeszów

Kiermasz "Niezła Sztuka" w Plazie

RZESZÓW. Winyle, płyty CD, książki, rękodzieło – to wszystko czekać będzie na odwiedzających kiermasz „Niezła Sztuka”, który odbędzie się już w najbliższą sobotę 4 marca 2023 r. w Centrum Handlowym Plaza Rzeszów.

Rzeszów

Rzeszowski Dzień Kobiet. Autobus pełen niespodzianek i inne atrakcje

RZESZÓW. Estrada Rzeszowa oraz rzeszowskie instytucje kultury przygotowały z okazji Dnia Kobiet kilka niespodzianek.

Reklama