Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Rzeszów przeciwko narkotykom. Psychoterapia dla dzieci i młodzieży oraz punkt informacji

Dodano: 14.03.2024 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Miasto zarezerwowało 100 tys. zł na walkę z narkotykami i innymi szkodliwymi substancjami. Pieniądze zostaną przeznaczone na prowadzenie psychoterapii dla dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych uzależnieniami oraz punkt informacyjny. Trwa poszukiwania organizacji, która wykona te zadania.

- Samorząd wspiera w działaniach programy ogólnopolskie. Uzupełnia ich akcje, rozszerza opiekę. Tak działa np. miejski program profilaktyki raka piersi i tak będzie działał program psychoterapii dla dzieci. Uzależnienie to bardzo poważna choroba i trzeba o tym mówić głośno i wyraźnie. Dlatego wprowadzamy program profilaktyki, ale również leczenia dla dzieci i młodzieży – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Ruszył konkurs dla organizacji pozarządowych, którego celem jest prowadzenie profilaktycznych programów przeciwdziałających narkomanii wśród dzieci i młodzieży. Wyłoniona w konkursie organizacja pozarządowa, będzie miała za zadanie prowadzenie psychoterapii dla młodych osób z rodzin zagrożonych uzależnieniem od substancji i czynności (hazard, zakupy itp.) oraz prowadzenie punktu informacyjno-konsultacyjnego. Zadanie ma być realizowane od 20 kwietnia do 31 grudnia 2024 roku.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa ul. Zygmunta I Starego na ukończeniu

RZESZÓW. Prace zakończą się wcześniej niż zakładano. Na przebudowywanym odcinku ulicy ułożono ostatnią warstwę nowej nawierzchni.

Rzeszów

Skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I będzie przebudowane

RZESZÓW. We wtorek nastąpiło przekazanie terenu wykonawcy robót. Powstanie tam m.in. sygnalizacja świetlna.

Rzeszów

Jak działa komunikacja miejska w Rzeszowie? Dni Otwarte ZTM

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, 16 września 2022 r. w godzinach 9:00 – 14:00 w siedzibie ZTM przy ul. Trembeckiego 3 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono Punkt Informacji Oświatowej

RZESZÓW. Punkt działa przy ul. Gałęzowskiego 2. Powstał w ramach współpracy Urzędu Miasta Rzeszowa z Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF.

Rzeszów

Dwie rzeszowskie szkoły zostaną rozbudowane

RZESZÓW. Budynek SP 13 zyska nowe skrzydło z halą sportową. Z kolei „elektronik” szykuje się do budowy nowego budynku.

Rzeszów

Trwa budowa pumptracka na Bulwarach. Będzie gotowy jesienią

RZESZÓW. Obiekt powstaje w rejonie Stadionu Miejskiego „Stal”.

Rzeszów

Ul. Jagiellońska częściowo zamknięta dla samochodów

RZESZÓW. Od najbliższego piątku ul. Jagiellońska zostanie częściowo zamknięta dla ruchu samochodowego.

Rzeszów

W przestrzeni Rzeszowa powstaje Układ Słoneczny. Na Rynku jest już Słońce

RZESZÓW. W Rzeszowie trwa montaż elementów nowej, „kosmicznej” atrakcji.

Reklama