Rzeszów przeciwko narkotykom. Psychoterapia dla dzieci i młodzieży oraz punkt informacji
Dodano: 14.03.2024 r.
fot. Pixabay
RZESZÓW. Miasto zarezerwowało 100 tys. zł na walkę z narkotykami i innymi szkodliwymi substancjami. Pieniądze zostaną przeznaczone na prowadzenie psychoterapii dla dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych uzależnieniami oraz punkt informacyjny. Trwa poszukiwania organizacji, która wykona te zadania.
- Samorząd wspiera w działaniach programy ogólnopolskie. Uzupełnia ich akcje, rozszerza opiekę. Tak działa np. miejski program profilaktyki raka piersi i tak będzie działał program psychoterapii dla dzieci. Uzależnienie to bardzo poważna choroba i trzeba o tym mówić głośno i wyraźnie. Dlatego wprowadzamy program profilaktyki, ale również leczenia dla dzieci i młodzieży – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Ruszył konkurs dla organizacji pozarządowych, którego celem jest prowadzenie profilaktycznych programów przeciwdziałających narkomanii wśród dzieci i młodzieży. Wyłoniona w konkursie organizacja pozarządowa, będzie miała za zadanie prowadzenie psychoterapii dla młodych osób z rodzin zagrożonych uzależnieniem od substancji i czynności (hazard, zakupy itp.) oraz prowadzenie punktu informacyjno-konsultacyjnego. Zadanie ma być realizowane od 20 kwietnia do 31 grudnia 2024 roku.
RZESZÓW. Do piątku, 21 lipca br. można zgłaszać projekty do przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem pula pieniędzy przeznaczona na realizację zadań wynosi 9,4 mln zł.
RZESZÓW. Przy ul. Jagiellońskiej w Rzeszowie powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.
RZESZÓW. W środę, 19 lipca 2023 r. w Rzeszowie odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. W trakcie trwania uroczystości będą występować utrudnienia w ruchu. Zamknięty dla będzie Plac Farny i przyległe ulice.
RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na wybór firmy, która dokończy modernizację budynku Ochotniczej Straży Pożarnej na osiedlu Biała. Oferty przyjmowane są do 1 sierpnia.
RZESZÓW. Do nietypowego zdarzenia doszło dziś rano na ulicy Architektów w Rzeszowie. W szynobus relacji Jasło-Rzeszów, wjechała kosiarka samojezdna. Na szczęście nikt nie został ranny.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz