Rzeszów - Wtorek, 24.06.2025
Reklama

Rzeszów przeciwko narkotykom. Psychoterapia dla dzieci i młodzieży oraz punkt informacji

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Miasto zarezerwowało 100 tys. zł na walkę z narkotykami i innymi szkodliwymi substancjami. Pieniądze zostaną przeznaczone na prowadzenie psychoterapii dla dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych uzależnieniami oraz punkt informacyjny. Trwa poszukiwania organizacji, która wykona te zadania.

- Samorząd wspiera w działaniach programy ogólnopolskie. Uzupełnia ich akcje, rozszerza opiekę. Tak działa np. miejski program profilaktyki raka piersi i tak będzie działał program psychoterapii dla dzieci. Uzależnienie to bardzo poważna choroba i trzeba o tym mówić głośno i wyraźnie. Dlatego wprowadzamy program profilaktyki, ale również leczenia dla dzieci i młodzieży – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Ruszył konkurs dla organizacji pozarządowych, którego celem jest prowadzenie profilaktycznych programów przeciwdziałających narkomanii wśród dzieci i młodzieży. Wyłoniona w konkursie organizacja pozarządowa, będzie miała za zadanie prowadzenie psychoterapii dla młodych osób z rodzin zagrożonych uzależnieniem od substancji i czynności (hazard, zakupy itp.) oraz prowadzenie punktu informacyjno-konsultacyjnego. Zadanie ma być realizowane od 20 kwietnia do 31 grudnia 2024 roku.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejne zatrzymania CBA w związku z tzw. aferą podkarpacką. Tym razem chodzi o elektrociepłownie

RZESZÓW. Wcześniej prokuratura przedstawiła, w tym wątku, zarzuty 12 osobom.

Rzeszów

MPWiK nie wyklucza budowy elektrowni wiatrowej i wodnej

RZESZÓW. „Planujemy wdrożenie projektu budowy elektrowni wodnej na odpływie oczyszczonych ścieków do Wisłoka i rozważamy możliwość wybudowania elektrowni wiatrowej".

Rzeszów

Podpisano porozumienie obejmujące m.in. budowę mostu łączącego Rzeszów z Boguchwałą

RZESZÓW. Miasto Rzeszów, gmina Lubenia, Boguchwała oraz starostwo powiatowe podpisało porozumienie w sprawie ok. 100 mln inwestycji. 

Rzeszów

Za nami I Kobiecy Kongres w Jasionce. Hasłem wydarzenia: „Baby są jakieś inne” [FOTO]

RZESZÓW. Ponad 300 kobiet w sobotę przyjechało do Jasionki do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena.

Rzeszów

Turyści coraz częściej odwiedzają Podkarpacie. Nie inaczej jest w Rzeszowie

RZESZÓW, PODKARPACIE. Od stycznia do września 2019 roku z 652 turystycznych obiektów noclegowych na Podkarpaciu skorzystało 1012,4 tys. turystów, w tym 111,6 tys. z zagranicy.

Rzeszów

Świąteczna choinka zdobi rzeszowski Rynek. Rozpoczęto montaż iluminacji

RZESZÓW. W tym roku na iluminacje świąteczne miasto przeznaczyło prawie 1,3 mln zł.

Rzeszów

Do końca tego roku w Rzeszowie pojawi się wypożyczalnia samochodów elektrycznych

RZESZÓW. „Taka usługa w mieście Rzeszów może obejmować 100-200 samochodów” – wyjaśnia szef 4Mobility.

Rzeszów

Władze miasta kontynuują „walkę” z PGE Energia Ciepła. Szykuje się wizyta w Warszawie

RZESZÓW. Dzisiaj o godz. 12.00 zaplanowano spotkanie w Warszawie pomiędzy prezydentem Rzeszowa a Wojciechem Dąbrowskim,

Reklama