Rzeszów - Piątek, 20.03.2026
Reklama

"Rzeszów przeciwko przemocy". Miasto włącza się w ogólnopolską akcję

Dodano: 01.12.2021 r.

RZESZÓW. W Rzeszowie ruszyła akcja „Rzeszów przeciwko przemocy”. W jej ramach zaplanowano szereg działań, mających na celu pomoc ofiarom przemocy i wyczulenie mieszkańców na ten problem.

Akcja „Rzeszów przeciwko przemocy” jest elementem ogólnokrajowej kampanii „16 dni działań przeciwko przemocy”. W akcję zaangażowali się przedstawiciele miejskich władz, organizacji pozarządowych, społecznicy i lokalni przedsiębiorcy. Działania koordynuje rzeszowski MOPS.

– W Rzeszowie nie było jeszcze akcji na taką skalę. Chcemy wyczulić społeczeństwo na problem przemocy. Nie bądźmy obojętni. Reagujmy na przemoc – zaapelowała Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Na kampanię informacyjną składa się szereg działań.

Powstało 13 krótkich filmów na temat przeciwdziałania przemocy w rodzinie, formach wsparcia i miejscach pomocy. Zostaną wydrukowane także ulotki i plakaty o tej tematyce, które dostępne będą m.in. w miejskich autobusach i galeriach handlowych.

7 grudnia o 18:00 w Urban Lab odbędzie się debata społeczna „Przemoc nie jedno ma oblicze”. Jej uczestnikami będą przedstawiciele samorządu i społecznicy. Debata będzie transmitowana online.
Miasto oferuje również bezpłatną pomoc prawną w punktach porad prawnych oraz wykłady tematyczne, prowadzone przez radcę prawnego rzeszowskiego MOPS-u. Dyżury przedstawicieli Rady Kobiet w rzeszowskim Ratuszu odbywają się w każdy dzień roboczy – do 10 grudnia br. od 17 do 19.
Reklama

Zaplanowane są też otwarte grupy wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy w rodzinie. Spotkania prowadzone będą przez certyfikowanego psychologa na terenie Ośrodka Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej MOPS. Spotkanie „Uwolnij energię” – dla osób doświadczających przemocy odbędzie się natomiast w parku rozrywki Fly Park.

Pracownicy MOPS udzielą również kompleksowych informacji w zakresie przeciwdziałania przemocy. Spotkania zaplanowano w CH „Millennium Hall” na 3 i 8 grudnia od 12 do 15. W drugim z terminów jedną z dyżurujących będzie wiceprezydent Stachowska.

Prowadzone będą także zajęcia edukacyjne o tematyce przemocy w rzeszowskich szkołach.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Festiwal zespołów polonijnych powraca do Rzeszowa. Podpisano porozumienie

RZESZÓW. Po czteroletniej przerwie wraca do Rzeszowa Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. XIX edycja festiwalu odbędzie się w dniach 12-18 lipca. 

Rzeszów

Dni Otwarte Funduszy Europejskich. 12 maja "kołem" pojedziemy bezpłatnie

RZESZÓW. W piątek, 12 maja z okazji X edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, autobusy rzeszowskiej komunikacji miejskiej na liniach 0A i 0B będą kursowały bezpłatnie. Tego dnia możliwe również będzie zwiedzanie Dworca...

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Witolda. Jedna osoba w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, przed godz. 6:30 na ul. Witolda w Rzeszowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba z obrażeniami trafiła do szpitala.

Rzeszów

Europejska Gra Miejska w Rzeszowie. Do wygrania wycieczka do Brukseli

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 maja.

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc w Jasionce. Ponad 257 tys. pasażerów od początku roku

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka w kwietniu odnotował kolejny rekord. Z usług lotniska skorzystało prawie 72 tysiące pasażerów.

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Ulicami miasta przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.

Rzeszów

Granty na miniogród z ławeczką przed blokiem. Prezydent Rzeszowa zachęca do udziału w programie Fundacji BOŚ

RZESZÓW. Kilka tysięcy złotych na stworzenie zielonej przestrzeni z ławeczką mogą otrzymać grupy sąsiadów z Rzeszowa.

Reklama