"Rzeszów to MY". Trwa nabór pomysłów na miejskie innowacje
Dodano: 07.06.2022 r.
Na zdj. Trzmielowisko w Parku Kultury i Wypoczynku nad Wisłokiem - powstałe w ramach I edycji programu "Rzeszów to MY" / fot. Grzegorz Bukała UM Rzeszowa
RZESZÓW. Trwa nabór pomysłów do trzeciej edycji programu „Rzeszów to MY” na miejskie innowacje w obszarze poprawy jakości życia mieszkańców Rzeszowa. Projekty można zgłaszać do 15 czerwca.
W ramach naboru poszukiwane są pomysły na mikro innowacje miejskie, które przyczynią się do poprawy jakości życia w mieście. Mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły dotyczące trzech obszarów: nowoczesnej i przyjaznej przestrzeni miejskiej, rozwiązań ułatwiających poruszanie się po mieście oraz zieleni w mieście.
Aby zgłosić pomysł wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie urbanlab.erzeszow.pl (zakładka: Tematy miejskie - Rzeszów to MY) i dostarczyć go drogą mailową na adres: urbanlab@erzeszow.pl lub osobiście do przestrzeni CIM - Urban Lab (ul 3 Maja 13, I piętro) do 1️5 czerwca 2022 roku.
Wybrane pomysły zostaną przetestowane w przestrzeni miasta, a te przynoszące realne zmiany, zostaną wdrożone.
W ramach I i II edycji programu w Rzeszowie powstały: budki dla jerzyków i domki dla jeży, społeczny ogród owocowo-warzywny zielonych przy Szkole Podstawowej nr 25, trzmielowisko na Bulwarach, ławka solarna Parku Jedności Polonii z Macierzą oraz mural ekologiczny na budynku Szkoły Podstawowej nr 11 w Rzeszowie.
RZESZÓW. Wielkimi krokami zbliża się uroczysta Gala, jubileuszowej XX edycji Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” oraz Programu Certyfikującego Najlepsze Produkty Spożywcze Podkarpackiego „Smaczne bo Podkarpackie”.
RZESZÓW. W ub. piątek na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” oficjalnie otwarto nowy zakład produkcyjny Phoenix Contact E-Mobility. To szansa na nowe zatrudnienia.
RZESZÓW. W ostatnim czasie pojawił się temat budowy nowego domu kultury na osiedlu Nowe Miasto. Kwestię podjął w swojej interpelacji Przewodniczący Klubu Radnych PiS, Marcin Fijołek.
RZESZÓW. Pół tony śmieci zniknęło z brzegów Wisłoka w centrum Rzeszowa i to zaledwie w kilka godzin. To efekt działań prowadzonych w ramach akcji #WodyToNieŚmietnik, która odbyła się 7 października.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz