Reklama

Aktualności / Rzeszów

Rzeszowscy drogowcy przygotowani na zimę

Dodano: 30.11.2021 r.

Rzeszowscy drogowcy przygotowani na zimę - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Kilkadziesiąt pługów i posypywarek jest gotowych, aby zadbać o zimowe utrzymanie dróg i chodników w Rzeszowie. Przygotowano też dwa tysiące ton soli i tysiąc ton piasku.

Za zimowe utrzymanie dróg w Rzeszowie odpowiada konsorcjum Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Miejskiego Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów. Ich zadaniem będzie zapewnienie bezpieczeństwa na blisko 550 kilometrach miejskich ulic. Jak zapewnia Sławomir Progorowicz, prezes MPGK w Rzeszowie, śnieg i niskie temperatury nie zaskoczą jego służb.

– Mamy cały magazyn materiałów do posypywania ulic. To obecnie dwa tysiące ton soli drogowej i tysiąc ton piasku. Wszystkie pojazdy przeszły przegląd, są sprawne i gotowe do wyjazdu na drogi – zapowiada prezes MPGK.

Drogowcy dysponują 12 pojazdami ciężarowymi z pługami i posypywarkami oraz 25 lżejszymi, przeznaczonymi do odśnieżania chodników. W przypadku intensywnych opadów śniegu na ulice wyjedzie 16 dodatkowych pługów, nadających się do zamontowania do śmieciarek.

– Sprzęt będzie wysyłany na ulice na bieżąco, kiedy tylko zrobi się ślisko. Mamy także wytypowane w Rzeszowie miejsca, gdzie posypywanie będzie częstsze, interwencyjne. To przede wszystkim rejon mostów, wiaduktów oraz wzniesienia – m.in. okolice ulic: Św. Rocha, Matysowskiej, Staroniwskiej, Dębickiej i Ustrzyckiej. Tam, gdzie mamy otwartą przestrzeń oraz podjazdy może być bardziej ślisko. Pod lupą będą także kładki – dodaje Sławomir Progorowicz.
 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Inwestycja drogowa na osiedlu Drabinianka - Aktualności Rzeszów

Inwestycja drogowa na osiedlu Drabinianka

RZESZÓW. Miasto wybrało wykonawcę dokumentacji projektowej dla rozbudowy ul. Jachowicza oraz budowy nowej drogi, która połączy...

Transmisja online z uroczystości 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Transmisja online z uroczystości 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Już 19 stycznia 2022 r. w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się uroczystość 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa....

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie [PROGRAM] - Aktualności Rzeszów

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Na scenie rzeszowskiego ryn...

Dwukrotnie próbował okraść tę samą drogerię. Wpadł za drugim razem - Aktualności Rzeszów

Dwukrotnie próbował okraść tę samą drogerię. Wpadł za drugim razem

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali 19-latka, który dwukrotnie usiłował okraść jedną z rzeszowskich drogerii. Za pierwszym razem mu...

Nowa organizacja ruchu na al. Sikorskiego. Buspas zlikwidowany - Aktualności Rzeszów

Nowa organizacja ruchu na al. Sikorskiego. Buspas zlikwidowany

RZESZÓW. Na części al. Sikorskiego obowiązuje już nowa organizacja ruchu. Po 10 latach zlikwidowano tam buspas....

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem