Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Rzeszów w czerwonej strefie. Od soboty nowe obostrzenia

Dodano:

fot. RESinet.pl / KPRM
fot. RESinet.pl / KPRM
RZESZÓW. 11 miast wojewódzkich, w tym Rzeszów od soboty 17 października 2020 r. znajdzie się w strefie czerwonej.  Od tego dnia będą również obowiązywały nowe zasady w strefach żółtych i czerwonych. Co nas czeka?

Na Podkarpaciu strefą czerwoną objętych zostanie łącznie 16 powiatów, w tym dwa miasta. W strefie czerwonej znajdą się: powiat brzozowski, dębicki, jarosławski, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, przemyski, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, sanocki, strzyżowski, leski, Przemyśl oraz Rzeszów.

W związku z postępującą pandemią koronawirusa, od 17 października rząd wprowadza nowe zasady w strefach żółtych i czerwonych.  

Jakie ograniczenia w czerwonej strefie?

W placówkach handlowych liczba klientów zostanie ograniczona do 5 osób na jedną kasę.

Ograniczenia co do liczby osób dotyczą również transportu publicznego, gdzie zajętych będzie mogło być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc.
Reklama
Restauracje i punkty gastronomiczne będą czynne w godz. 6:00 - 21:00. Poza tymi godzinach lokale będą mogły świadczyć usługi na wynos. W lokalu będzie mógł być zajęty co drugi stolik.  

W uroczystościach religijnych będzie mogła uczestniczyć jedna osoba na 7 mkw, a w zgromadzeniach publicznych łącznie 10 osób.

Od 17 października zamknięte zostaną baseny, aquaparki i siłownie. Wydarzenia sportowe będą odbywały się przy pustych trybunach, natomiast w wydarzeniach kulturalnych będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 25 % publiczności.

Nauka w szkołach wyższych i średnich będzie odbywała się w trybie zdalnym. (z wyjątkiem zajęć praktycznych).

Od 19 października zacznie obowiązywać zakaz organizacji wesel, styp i imprez okolicznościowych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Co dalej z wiaduktem łączącym ul. Hoffmanowej z ul. Wyspiańskiego?

RZESZÓW. Pojawiła się koncepcja zakładająca przejazd od ul. Pułaskiego.

Rzeszów

2 września zamykają przejazd pod wiaduktem na ul. Batorego. Sprawdź zmiany w komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od 2 września przejazd pod wiaduktem na ul. Batorego będzie niedostępny dla kierowców. 

Rzeszów

Trzy firmy chcą dostarczyć dla Rzeszowa 40 autobusów. Jest szansa na podpisanie umowy

RZESZÓW. Jest jedna oferta, która odpowiada wymaganiom finansowym ratusza.

Rzeszów

Teren w rejonie ul. Lawendowej i ul. Daliowej uratowany przed zabudową

RZESZÓW. Zagospodarowanie przewiduje tereny zielone i tak też pozostanie.

Rzeszów

ZTM przywraca kursowanie autobusu linii nr 50 na Zalesiu

RZESZÓW. Od 2 września br. przywrócona zostaje linia nr 50 na os. Zalesie.

Rzeszów

Jest zgoda na zamianę działek z deweloperem. Andrzej Dec: „Znowu Hartbex dostanie znacznie więcej”

RZESZÓW. Łącznie miasto oddało 3,3 ha terenu, natomiast Hartbex przekazał 2,6 ha.

Rzeszów

Raport z przebudowy stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. O stanie prac informowano podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Reklama