Rzeszów - Niedziela, 09.11.2025
Reklama

Rzeszów z największą dostępnością mieszkańców do terenów zielonych. Prezydent: "chcemy podwyższać ten wskaźnik"

Dodano: 26.10.2021 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Według badań Obserwatorium Polityki Miejskiej Instytutu Rozwoju Miast i Regionów, dotyczących terenów zieleni w największych polskich miastach, Rzeszów cechuje się największą dostępnością mieszkańców do terenów zielonych.

Obserwatorium Polityki Miejskiej Instytutu Rozwoju Miast i Regionów przeprowadziło szereg badań dotyczących terenów zielonych w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Jednym z przyjętych kryteriów był wskaźnik związany z dostępnością czasową terenów zieleni o powierzchni powyżej 1 ha.

Jak się okazało, średnia wartość udziału procentowego osób z dostępem do terenów zieleni w obrębie pięciu minut pieszo wynosi w dużych miastach 50%. Rzeszów, zgodnie z wynikami badań obserwatorium, odznaczył się najlepszą dostępnością, z wynikiem 77,9%. Należy jednak dodać, że rezultat ten został osiągnięty mimo udziału zieleni w powierzchni miasta poniżej średniej krajowej.
Reklama
Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta prezydent Konrad Fijołek odniósł się do tych danych i zadeklarował chęć zwiększenia wskaźnika dostępu do rzeszowskich terenów zieleni, także w przypadku obszarów o mniejszej powierzchni niż 1 ha.

- Chcemy tworzyć kolejne parki i skwery. Już wkrótce pojawią się nowe obszary zieleni miejskiej. Powołałem specjalny zespół, który zajmuje się wyszukiwaniem miejsc pod utworzenie nowych terenów zieleni – powiedział prezydent Fijołek.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Do końca sierpnia powstanie prawoskręt z ul. Słowackiego na ul. Szopena

RZESZÓW. Inwestycja kosztować będzie Ratusz ok. 674 tys. zł.

Rzeszów

Wzrosną opłaty za wywóz śmieci. Zagospodarowaniem zajmie się MPGK

RZESZÓW. godnie z nowymi wytycznymi mieszkańcy zapłacą więcej za wywóz śmieci. 

Rzeszów

Wzrasta liczba „niebieskich kart” w Rzeszowie. Ofiarami najczęściej padają kobiety

RZESZÓW. W 2018 roku mieliśmy 244 przypadków wszczęcia procedury.

Rzeszów

Radny interpeluje w sprawie poszerzenia ul. Herbowej, Senatorskiej, Miejskiej i Strzelców

RZESZÓW. Zdaniem radnego fatalny stan tych ulic wiąże się z wykonaniem kanalizacji deszczowej.

Rzeszów

Na dworcu PKS w Rzeszowie okradziono 16-latka. Sprawca pytał jakiemu klubowi kibicuje

RZESZÓW. Mężczyzna, w rejonie dworca PKS, zaczepił czekającego na autobus 16-latka. 

Rzeszów

W Ratuszu rozmawiano o nowej hali sportowej dla Zespołu Szkół nr 1

RZESZÓW. Zgodnie z zapisami w WPF-ie Ratusz planuje rozpocząć inwestycje w 2020 roku.

Reklama