Rzeszów - Sobota, 15.08.2026
Reklama

Rzeszów za darmo otrzymał tereny pod budowę dróg

Dodano: 27.09.2021 r.

Na zdjęciu: Arkadiusz Urban, p.o. Prezesa KZN i Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta Rzeszowa / Archiwum Krajowego Zasobu Nieruchomości
Na zdjęciu: Arkadiusz Urban, p.o. Prezesa KZN i Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta Rzeszowa / Archiwum Krajowego Zasobu Nieruchomości
RZESZÓW. Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta Rzeszowa oraz Arkadiusz Urban, p.o. Prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości podpisali w piątek umowę, dotyczącą bezpłatnego nabycia od Skarbu Państwa ok 1,4 ha terenu.

Działki, które za darmo przejęło miasto, zostaną wykorzystane do rozbudowy rzeszowskiej sieci dróg – budowy ul. Wołyńskiej i jej połączeń z ul. Potokową oraz Słoneczny Stok. Długość nowych dróg, które mają powstać to ok. 1,6 km. W październiku tego roku złożony zostanie wniosek o wydanie zezwolenia na budowę wspomnianych wyżej dróg. ZRID powinien zostać wydany na przełomie grudnia i stycznia. Budowa będzie mogła rozpocząć się prawdopodobnie w przyszłym roku.

Ulica Wołyńska będzie obsługiwać komunikacyjnie nowe budynki, które mają powstać w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, rządowego programu, który zastąpił Mieszkanie Plus.

W ramach SIM w Rzeszowie, na ok. 20-hekatowej działce w rejonie ulicy Wołyńskiej, powstać mają budynki, w których będzie ok. 850 mieszkań.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Upamiętnią ofiary rzezi wołyńskiej. W piątek marsz w Rzeszowie

RZESZÓW. W piątek, 10 lipca 2026 r. przez centrum Rzeszowa przejdzie marsz upamiętniający ofiary ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich wobec mniejszości polskiej. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Wolne Podkarpacie.

Rzeszów

Ranił nożem syna konkubiny. Mieszkaniec Rzeszowa aresztowany na trzy miesiące

RZESZÓW. 35-letni mieszkaniec Rzeszowa, który ranił nożem 23-latka, spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie tymczasowym. Napastnikowi grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Ruszyły zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę

RZESZÓW. Trwają zapisy na 49. Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Organizatorzy zapraszają zarówno tych, którzy chcą pokonać całą trasę, jak i osoby wybierające formę sztafetową.

Rzeszów

Naprawy kanalizacji w Rzeszowie bez wykopów i bez utrudnień. MPWiK postawiło na nowoczesny sprzęt

RZESZÓW. Robot do czyszczenia kanalizacji i technologia utwardzania rur światłem UV – to dwa nowe urządzenia, które trafiły do rzeszowskich wodociągów. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zapowiada, że dzięki nim awarie sieci...

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na al. Sikorskiego. Motocyklista zginął na miejscU

RZESZÓW. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na al. Sikorskiego w Rzeszowie. Kierujący citroenem zderzył się z motocyklem. 36-letni motocyklista zginął na miejscu.

Rzeszów

Pożar mieszkania przy ul. Twardowskiego. Dwie osoby w szpitalu, ogień prawdopodobnie od hulajnogi

RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru, do którego dziś rano przy ul. Jana Twardowskiego w Rzeszowie. Dwie osoby przebywające w mieszkaniu trafiły do szpitala, jednak ich obrażenia nie są poważne.

Rzeszów

Nietypowy autobus na ulicach Rzeszowa. MPK rozpoczęło testy nowego elektryka

RZESZÓW. Wyglądem przypomina tramwaj, ale jeździ jak autobus. Na ulice miasta wyjechał elektryczny Irizar ieTram 12. Pojazd będzie testowany do 24 lipca na różnych liniach.

Rzeszów

Rzeszów światową stolicą siatkówki plażowej. W centrum miasta rusza Puchar Świata [Harmonogram]

RZESZÓW. Po raz pierwszy Rzeszów będzie gospodarzem Pucharu Świata w siatkówce plażowej. Najlepsze pary z całego świata powalczą w naszym mieście o punkty, prestiż i zwycięstwo. To ten sam cykl turniejów, który...

Reklama